درباره آسانسور

امکانات و ویژگی‌های آسانسور هوشمند

در طراحی یک خانه مدرن، انتخاب وسایل الکترونیکی یا امکانتی که به اصطلاح از هوش کامپیوتری بهره می برند، حرف اول را برای گفتن دارد. وجود این ابزارآلات کمک می کند تا بخش های مختلف خانه که از این امکانات بهره می برند، به سادگی با هم ارتباط بگیرند. یکی از این بخش ها، آسانسور هوشمند است. تا انتهای مقاله، همراه گروه بهسواران (Behsavaran) باشید تا بیشتر با امکانات نسل جدید آسانسورها، آشنا شوید.

امکانات یک آسانسور هوشمند شامل چه مواردی است؟

همانطور که گفته شد، به کمک هوش مصنوعی می توان دیگر بخش های هوشمند خانه را به آسانسور متصل کرد. این بخش ها می توانند شامل آیفون تصویری شما باشد. یک آسانسور هوشمند علاوه بر اینکه به شما در صرفه جویی زمان یاری می رساند، می تواند به حفظ بهداشت، امنیت و راحتی در محیط خانه نیز کمک شایان توجهی کند. حال سعی می شود تا عوامل نام برده شده را به تفضیل، توضیح دهیم.

ورودی یک آسانسور هوشمند

ورودی یک آسانسور هوشمند

 

رعایت بهتر بهداشت با آسانسورهای هوشمند

یکی از عوامل بسیار مهم در زندگی ما با توجه به شیوع پاندمی کرونا و دیگر عفونت ها ارتباط با سطوح است. در صورتی که از آسانسور هوشمند استفاده کنید تماس شما با دکمه آسانسور به حداقل میزان خود می رسد. این یعنی شما بدون اینکه با دکمه ها تماس فیزیکی داشته باشید، به طبقه مورد نظر خود می روید. برای مثال اگر قصد رفتن به پارکینگ را دارید پس از سوار شدن نیازی به لمس دکمه نیست. تنها باید داخل شد، سپس در بسته می شود. در صورتی که به طبقه مورد نظر خود رسیدید. با وجود سنسور تعبیه شده در ورودی آسانسور زمانی که روبروی در می ایستید، در خود به خود باز می شود و شما می توانید پیاده شوید. این موضوع به نوبه خود کمک شایان توجهی به جلوگیری از انتقال آلودگی از نقاطی که بسیار مورد لمس قرار می گیرند می شود. نتیجتاً نیاز کمتری به ضدعفونی سطوح خواهید داشت.

 

نمونه صفحه لمسی یک آسانسور هوشمند

نمونه صفحه لمسی یک آسانسور هوشمند

 

هماهنگی کامل بخش های دیگر خانه با آسانسورهای هوشمند

از دیگر شاخصه های یک آسانسور هوشمند می توان به امکان فراخوانی راحت تر آن برای کاربر اشاره کرد. همانطور که گفته شد بین اجزای یک منزل هوشمند از آیفون تصویری گرفته تا چراغ برق، ریموت کنترل پارکینگ و موارد این چنینی می تواند هماهنگی قابل توجه و درستی صورت گیرد. در صورت وجود ارتباط هوشمند، بین اجزای خانه هماهنگی برقرار خواهد بود. این مسئله خود در آسایش و رفاه اعضا خانواده تاثیرگذار است. تصور کنید که یکی از اعضای خانواده زنگ آیفون را میزند. شما در را توسط آیفون برای او باز می کنید. زمانی که در باز شد این پیام به آسانسور منتقل می شود و خود به خود به طبقه همکف منتقل می شود. پس از آن فرد سوار آسانسور می شود و بدون نیاز به لمس دکمه های آسانسور، سوار شده، در بسته می شود و شخص به طبقه مورد نظر خود می رود. یا اینکه شما می توانید پس از خارج شدن از ماشین تان که در پارکینگ پارک شده با فرستاده پیامی از ریموت کنترل به آسانسور به راحتی آن را فرا بخوانید. برای مثال فرض کنید فاصله جایی که ماشین را پارک کرده اید تا آسانسور هوشمند دو دقیقه باشد.

کنترل آسانسور به کمک اپلیکیش از راه دور

کنترل آسانسور به کمک اپلیکیش از راه دور

 

پس از فرستاده شدن پیام از ریموت کنترل هوش مصنوعی کنترل کننده آسانسور حدس می زند که زمان تقریبی رسیدن شما به آن حدوداً چقدر است. به همین سادگی شما میتوانید بدون لمس حتی یک دکمه، آسانسور را در طبقه پارکینگ ببینید که منتظر شماست.

کنترل و دسترسی به آسانسور به وسیله اپلیکیشن

یکی از جالب ترین امکاناتی که آسانسورهای هوشمند دارند امکان هدایت آن ها توسط اپلیکیشن است. تصور کنید که مهمان به خانه خود دعوت کرده اید، بلافاصله پس از حضور او در پارکینگ می توانید آسانسور  های هوشمند را به محل حضور او احضار کنید. اغلب اوقات مهمان طبقه ای که در آن حضور دارید را نمی داند.  شما با استفاده از اپلیکیشن نسب شده روی گوشی هوشمند و ارتباط گرفتن با آسانسور، می توانید او را به واحد خود هدایت کنید. شایان ذکر است که امکان هدایت آسانسور با اپلیکیشن های صوتی گوگل الکسا و یا سیری امکان پذیر است.

هماهنگی همه بخش های هوشمند خانه با آسانسور

هماهنگی همه بخش های هوشمند خانه با آسانسور

 

بهبود امنیت به وسیله آسانسورهای هوشمند

از بزرگترین مشکلاتی که یک خانه یا یک واحد آپارتمانی با آن دست به گریبان است خرابی آسانسور است. برای در امان ماندن ساکنین باید برق آسانسور هر چه زودتر قطع شود. در صورت بهره بردن از آسانسور هوشمند در خانه، نیاز به قطع دستی جریان برق نیست. با این راهکار دیگر سلامت کسی که برای تعمیر اسانسور اقدام می کند به خطر نمی افتد. زیرا، شما با استفاده از دسترسی که از طریق اپلیکیشن به آسانسور هوشمند دارید می توانید آن را دورادور خاموش کنید . بدون شک واحدهای ساختمانی و خانه هایی که خلوت تر هستند بیشتر مورد دستبرد سارقین قرار می گیرند. با نصب آسانسور هوشمند در زمان مسافرت یا ترک مقطعی محل زندگی تان، دسترسی به طبقه خود را غیر ممکن کنید. زیرا به دلیل عدم حضور شما، دیگر نیاز به مراجعه به واحد مسکونی تان نیست. متعاقباً هرگونه مراجعه به واحد شما به خرابکاری و یا سرقت تعبیر می شود. البته به گونه ای دیگر نیز می توان از آسانسورهای هوشمند بهره برد.

نمونه کارت اشتراک آسانسور

نمونه کارت اشتراک آسانسور

 

از ویژگی های منحصربه  فرد یک آسانسور هوشمند، می توان به امکان تهیه ۴۰۰ کارت اشتراک و یا حتی بیشتر اشاره کرد. صفحات لمسی که کارت روی آن کشیده می شود، نیز قابلیت نسب پشت در را دارند. بدین شکل که شما یک کارت را که تمام مشخصات واحد آپارتمانی تان در آن ذخیره شده است، روبروی صفحه تعبیه شده در آسانسور هوشمند می گیرید. در نتیجه این تنها شما هستید که مجاز به رفتن به واحد خود خواهید بود. ضمن اینکه استفاده از صفحات لمسی کمک به زیبایی هرچه بیشتر آسانسور خواهد کرد. شما حتی با وجود این صفحات هوشمند، شما می توانید آهنگ مورد علاقه خود را تنظیم کنید. به این صورت که امکان حذف اهنگ یا تغییر آهنگ، برای شما محیا می شود.

جمع بندی:

بد نیست بدانید که برای هوشمند سازی آسانسور به هیچ وجه نیاز نیست تا کابین را عوض کنید. ضمن اینکه همانطور که گفته شد هوشمند سازی آسانسور در کنار ایجاد فضایی آرام می تواند به زیباسازی و امنیت و بهداشت ساختمان کمک بسیار زیادی کند. اگر قصد مدرن سازی آسانسور یا خرید آسانسور هوشمند را دارید، برای دریافت مشاوره ی خرید می توانید به گروه بهسواران (behsavaran) و کارشناسان آن اطمینان کامل کنید. متخصصین گروه پشتیبانی بهسواران به صورت شبانه روزی در خدمت هستند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *