درباره آسانسور

انواع آسانسور شیشه ای

یکی از شیک ترین آسانسورهایی که در منازل و پاساژها مورد استفاده قرار می گیرد آسانسورهای شیشه ای شکل هستند، این آسانسورها نه تنهای برای جا به جایی افراد و اشیا مناسب هستند بلکه به عنوان یکی از پارامترهای زیبایی ساختمان نیز شناخته شده اند. بسیاری از معماران به این نوع از آسانسورها پانوراما نیز می گویند. معماران بر این باور می باشند که با استفاده از آسانسورهای پانوراما می تواند بهترین نوع معماری را برای ساختمان مورد نظر خود به ارمغان بیاورند. طراحی آسانسورهای شیشه ای هیچ نوع محدودیتی وجود ندارد و معماران می توانند شیک ترین آن ها را در ساختمان های خود مورد استفاده قرار دهند. در ادامه با شرکت آسانسور بهسواران به صورت کامل شما را با آسانسورهای شیشه ای آشنا خواهیم کرد.در طراحی مراکز عمومی و حتی ساختمان ها معماران برای زیبایی بیشتر ساختمان از آسانسورهای شیشه ای استفاده می کنند

آسانسور شیشه ای

آسانسور شیشه ای

 

آسانسور شیشه ای یا پانوراما

با به وجود آمدن شیشه های نسل جدید تحول بسیار بزرگ در صنعت ساختمان به وجود آمد به صورتی که برای تمامی معماران هیچ محدودیتی در طراحی و ساخت آن چه در ذهن دارند فراهم شده است. شیشه های نشکن به که به آن ها شیشه های نسل جدید نیز گفته می شود این امکان را به معماران می دهد تا بتوانند با استفاده از این شیشه ها در فضاها و نماهای مختلف ساختمان خود را زیباتر کنند.

طراحی بخش هایی از ساختمان مانند دیوارها، سقف، نرده ها، کف، پارتیشن ها، پله ها، نماهای داخلی، درب ها و هر فضایی که در ساختمان وجود دارد مانند کابین های آسانسور با استفاده از شیشه امکان پذیر می باشد. یکی از جدیدترین ایده هایی که امروزه بسیاری از آن استفاده می شود استفاده از شیشه در طراحی آسانسور می باشد که این امر باعث شده تا نمای بی نظیر ساختمان دوچندان شود و زیبایی به فضای ساختمان هدیه داده شود. آسانسورهای شیشه ای در سازه های مخصوص نصب خواهند شد. برای طراحی این آسانسورهای شما می توانید از دو نوع شیشه ای ساده و دودی در کنار فریم های اطراف آن که جنس آن ها استیل است بهره ببرید. آسانسورهای پانوراما را می توان با هر نوع طراحی معماری و تزیین در ساختمان مطابقت داد. شما می توانید طراحی آسانسور مورد نظر خود را به شرکت آسانسور بهسواران بسپارید.

انواع آسانسور شیشه

شرکت آسانسور بهسواران انواع آسانسور را به صورت کلی برای شما توضیح خواهد داد پس تا انتها این مقاله را دنبال کنید. انواع آسانسورهای شیشه ای عبارت اند از:

 • آسانسور شیشه ای هیدرولیکی

در آسانسورهای شیشه ای نصاب سعی بر این دارد که سیستم برق و مکانیک آسانسور مانند سیم های بکسل، تراول کابل آسانسور و… را به صورتی و در جایی نصب کند که مقابل دید نباشد تا نمای آسانسور شیشه را به هم بزند. این مشکل در آسانسورهای شیشه ای هیدرولیکی رفع شده است و این نوع از آسانسورهای پانوراما بدون نیازمند به وزنه تعادل آسانسور و سیم های بکسل به حرکت در می آید. سرعتی که شما در آسانسورهای شیشه ای تجربه خواهید کرد کم بوده و حدود 0.5 m/s می باشد. این آسانسورها برای ساختمان های کم ارتفاع و دارای طبقات 3 الی 5 مناسب است.

 • آسانسور شیشه کششی

طراحی این نوع از آسانسورها توسط سیم بکسل و وزنه صورت می گیرد. در نصب آسانسورهای شیشه ای کششی سعی در این است تا جای امکان بکسل ها و وزنه ها مورد دید قرار نگیرند. این آسانسور پانوراما برای ساختمان هایی که دارای ارتفاع زیاد و طبقات بالای 5 تا هستند مناسب می باشد.

 • آسانسورهای خانگی هوم لیفت

این نوع از آسانسورها معمولاً در خانه های دوبلکس و ویلایی کارایی دارد. معماران با در نظر گرفتن این آسانسورهای شیشه ای محیط داخلی بسیار زیباتری را طراحی می کنند و همچنین تردد افراد بین طبقات آسان تر خواهد شد. از طرف دیگر این آسانسورها برای تردد افراد مسن بین طبقات مورد استفاده قرار می گیرد.

 • ساختمان های تجاری و مراکز خرید

احتمالاً به این دقت کرده اید که امروزه آسانسورهای شیشه ای در مراکز خرید و مجتمع های تجاری بیشتر در معرض دید قرار گرفته اند. در بسیاری از مراکز خرید وجود یک الی چند آسانسور شیشه ای به دور از ذهن نمی باشد.

 • مجتمع های مسکونی بزرگ با فضای سبز زیاد

اگر مجتمع مسکونی شما دارای دید از دریا و یا فضاهای سبز می باشد پیشنهاد شرکت آسانسور بهسواران به شما این است که از آسانسورهای شیشه ای استفاده کنید. دید وسیعی و 360 درجه ای که آسانسورهای شیشه ای به شما هدیه می دهند حتی برای چند ثانیه خستگی را از تن جدا خواهد کرد. معماران می توانند از آسانسورهای شیشه ای در مکان های مختلف استفاده کنند. بیشترین استفاده ای که معماران از این آسانسورها انجام می دهند در مراکز تجاری، رستوران ها، هتل ها، خانه ها، مراکز خرید، متروهای بزرگ و… می باشد. همان طور که در بالاتر نیز به این موضوع اشاره کردیم این آسانسورها دارای 2 سیستم کششی و هیدرولیکی است که هر یک از آن ها شرایط خاص نصب خود را دارند.

 • آسانسور شیشه ای گرد

شما می توانید از این نوع از آسانسورهای شیشه ای در مراکزی خرید و مراکز اداری بهره ببرید و حتی می توانید آن ها در برخی از خانه های دوبلکس نیز مشاهده کنید. آسانسورهای شیشه ای گرد دارای دید 360 درجه می باشند و شما در داخل کابین آن ها می توانید تمامی جهات را به صورت کامل ببینید. علاوه بر داشتن دید پانوراما این آسانسورها بسیار زیبا هستند و نمایی جذاب را به ساختمان خواهند داد و آن ها را لوکس جلوه می دهند. نصب و اجرای این نوع از آسانسورهای شیشه ای بسیار سخت تر از آسانسورهای مکعبی شکل می باشد و نیازمند به مهارت بالایی در نصب هستند. در صورتی که شما تمایل به خرید آسانسورهای گرد شیشه ای را دارید باید نصب آن ها را توسط تیم خبره ای انجام دهید که شرکت آسانسور بهسواران دارای تیم مجرب در نصب و اجرای تمامی آسانسورهای شیشه ای را دارد.

 • آسانسور شیشه ای خانگی

آسانسورهای شیشه ای خانگی را شما در خانه های دوبلکس و یا حتی آپارتمان هایی که دارای 5 طبقه می باشند می توانید مشاهده کنید، این آسانسورها برای رفت و آمدهای مداوم طراحی شده اند. برای این نوع از آسانسورها معمولاً از سیستم هیدرولیکی بهره می برند. دلیل استفاده از سیستم هیدرولیکی در آسانسورهای شیشه ای خانگی این است که اولاً ارتفاع آسانسور کم است و دوما این آسانسورها معمولاً در منازل نصب می شوند و یکی از دکوراسیون های خانه محسوب می شوند. در حقیقت زیبایی در این آسانسورها حرف اول را میزند. برخی از ویژگی هایی که شما با خرید و نصب را مشاهده خواهید کرد عبارت اند از:

 • قابلیت جا به جایی این آسانسورها حداکثر 6 نفر می باشد
 • اندازه کابین نیز باید 70 سانتی متر و حداکثر 140 سانتی متر باشد
 • جا به جایی آن ها نیز تا ارتفاع 15 متر می باشد
 • هوم لیفت

یکی از انواع آسانسورهای شیشه ای که در منازل نصب می شوند، آسانسورهای هوم لیفت می باشد این آسانسورها معمولاً در خانه های قدیمی و یا مکان هایی که قبلاً آسانسور داشته است مورد استفاده قرار می گیرند. خرید و نصب هوم لیفت بسیار به صرفه تر از دیگر نوع ها می باشد. آسانسورهای هوم لیفت معمولاً برای ساختمان هایی که دارای 2 الی 4 طبقه هستند مناسب هستند، میزان مصرف برق آن ها نیز نسبت به دیگر نوع های آسانسورهای پانوراما کمتر می باشد.آسانسورهای شیشه ای برای خانه های دوبلکس برای سهولت در رفت و آمد مورد استفاده قرار می گیرد

قیمت آسانسور شیشه ای

قیمت آسانسور شیشه ای

 

عوامل تأثیرگذار در قیمت آسانسور شیشه ای

عواملی که بر روی قیمت نهایی آسانسورهای شیشه ای تأثیر گذار می باشد عبارت اند از:

 • کششی بودن سیستم آن ها و یا هیدرولیکی بودن آن ها
 • ارتفاع و ابعاد کابین
 • دیزاین داخلی مانند کف پوش آسانسور
 • مربعی بودن آن ها و یا گرد بودن کابین
 • شیشه مورد نظر برای طراحی
 • جنس قطعات و نوع اتصالات به کار رفته در نصب آسانسور

به دلیل آن که هم شیشه ها و هم سیستم مورد استفاده برای نصب آسانسورهای شیشه  وارداتی است، بسته به قیمت ارز قیمت نهایی ممکن است متفاوت باشد. قیمت نهایی آسانسورهای پانوراما ممکن است در بازه زمانی متفاوت شود. لازم به ذکر است اگر شما در طراحی شیشه های آسانسور از شیشه لمینت بهره ببرید این عامل نیز بر روی قیمت نهایی نیز تأثیر گذار خواهد بود. اگر شما از شیشه های خمیده به جای شیشه های تخت استفاده کنید هزینه شما بالاتر خواهد شد.

قیمت آسانسور شیشه ای

در حقیقت قیمت آسانسورهای شیشه ای با یکدیگر تفاوت دارد. با توجه به نصب، نوع و کاربرد آسانسور قیمت نهایی نیز بالا و پایین خواهد شد. این امر موضوعی می باشد که در قیمت نهایی آسانسورهای پانوراما نقش بسزایی دارد شیشه های به کار رفته در طراحی آن ها است. از جمله عواملی عبارت اند از تعداد لایه های شیشه، ضخامت شیشه، محل نصب و… است. لازم به ذکر است قیمت آسانسورهای شیشه ای به دلیل جلوه زیبایی که به ساختمان ها می دهد از آسانسورهای فلزی به مراتب بیشتر خواهد بود. از دیگر عوامل می توان به قدرت موتوری که شما در هنگام نصب استفاده می کنید اشاره کرد. قدرت تحمل آسانسور نیز به مراتب با قدرت موتور ارتباط مستقیم دارد و این 2 عامل بر روی قیمت خرید آسانسورهای شیشه ای نقش دارند.

که هزینه اجرا و قطعات مورد استفاده دز هنگام نصب آسانسورهای شیشه ای بالاتر از آسانسورهای معمولی می باشد. اگر شما کل کابین آسانسور خود را از شیشه استفاده کنید به مراتب قیمت آسانسور شما نیز بالاتر خواهد رفت. شما می توانید با مشاورین شرکت آسانسور بهسواران در خرید و نحوه نصب این نوع از آسانسورها سؤالات خود را بپرسید و با توجه به نیاز شما مشاورین ما قیمت انواع آسانسورها شیشه را به شما اعلام خواهند کرد.

آسانسورهای شیشه ای گرد دارای نمای 360 درجه می باشند

آسانسورهای شیشه ای گرد دارای نمای 360 درجه می باشند

 

ابعاد آسانسور شیشه ای

ابعادی که در طراحی آسانسورهای شیشه ای به کار می رود با یکدیگر متفاوت می باشد همچنین این آسانسورها دارای ظرفیت های مختلفی هست اما به صورت کلی می توان در انتخاب ابعاد آسانسور با توجه به نیاز شما شرکت آسانسور بهسواران به شما کمک کند.

 • ابعاد کابین آسانسور با توجه به کارایی آن می تواند متغیر باشد
 • ابعادی که برای آسانسورهای شیشه ای که دارای سیستم کششی می باشند بیشتر از سیستم هیدرولیکی است
 • قدرت موتوری که شما استفاده می کنید، به ابعاد آسانسور شیشه ای مؤثر است
 • ابعاد آسانسورهای شیشه ای که به صورت گرد هستند در سازهای 30 الی 40 درصد بیشتر از آسانسورهای مکعبی است

شیشه برای آسانسور

جنس شیشه های آسانسور در هنگام طراحی آن ها از لمینت می باشد که این جنس در برابر ضربه و تحمل فشار دارای قدرت بالاتری نسبت به دیگر جنس ها است. لازم به ذکر است در هنگام بروز زلزله و حوادث طبیعی دیگر به این شیشه ها آسیبی وارد نخواهد شد. در ساخت شیشه های لمینتی برای آسانسورهای پانوراما از تلقی به نام PVB استفاده می شود که در هنگام شکسته شدن مانع ریزش و پاشیدن می شود. اگر شما به شیشه هایی که برای ماشین ها استفاده می کنند متوجه عملکرد این نوع از شیشه ها خواهید شد.

شیشه هایی که برای آسانسورها طراحی می شوند می تواند یک لایه داشته باشند اما ضخامت آن لایه بسیار زیاد است. آسانسورهای شیشه ای که برای خانه ها استفاده می شود دارای سکوریت 10 میل است اما از لحاظ امنیتی عملکرد آن ها همانند شیشه های لمینت می باشد. شیشه هایی که دارای جنس لمینت هستند دارای 2 الی 3 لایه در خود هستند که بهترین گزینه برای طراحی آسانسورهای شیشه ای است.

جنس لته های درب آسانسور شیشه ای چیست؟

در آسانسورهای شیشه ای درب های آن ها دارای دو نوع شیشه با کلاف استیل و یا به صورت کاملاً شیشه ای طراحی شده اند. برای طراحی شیشه های به کار رفته در لته های درب آسانسور از لمینت سکوریت ضد ریزش و پاشش استفاده خواهند کرد. استحکام این نوع از شیشه ها نیز همانند همان شیشه هایی است که برای کابین استفاده خواهند کرد. استاندارد آن ها برابر با 300 نیوتن بر 5 سانتی متر مربع است که در هنگام طراحی باید رعایت شود. این لته ها را می توان برای آسانسورهایی استفاده کرد که دارای نمایی از سمت درب به طبقات می باشد استفاده کرد به همین ترتیب می توان درب کابین را به صورت شیشه ای طراحی کرد.

اجرای آسانسورهای پانوراما (نمادار)

امروزه آسانسورهای شیشه ای نقش بسیار مهمی در زیبایی و طراحی ساختمان ها اثر می گذارد که همین موضوع باعث شده است تا معماران توجه بسیاری به این آسانسورها داشته باشند. اجرا و نصب آسانسورهای شیشه ای در پنت هاوس ها و ویلاها بسیار محبوب شده است، این به این دلیل است که زیبایی بیش از حد را به ساختمان ها هدیه می دهند.

ایمنی آسانسورهای پانوراما

اگر قسمت های شفاف کابین به صورت شیشه ای طراحی شده باشد پاراشوت های آن باید از نوع PROGRESSIVE TYPE باشد. اگر قسمت های شفاف آسانسور از طلق باشد باید سرعت آسانسور نیز بیش از 1 متر بر ثانیه نباشد.

 • پوشش چاه آسانسورهای شیشه ای

چاه آسانسور در طبقات باید در دسترس عموم باشد و باید دارای پوشش های زیر باشد:

 • این پوشش می تواند از جنس شیشه ای باشد
 • ارتفاع دیوارها باید حداقل 2.5 متر باشد
 • ارتفاع دیوارها باید از سمت ورودی آسانسور حداقل 3.5 باشد
 • در پایین ترین طبقه از آسانسور باید فضایی برای پرسنل سرویس کار تأمین باشد به صورتی که بتوانند به قسمت های خارجی کابین برای نظافت و با سرویس دهی پیدا نماید. فاصله افقی در آسانسورهای شیشه ای باید 45 سانتی متر باشد

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *