درباره آسانسور

بهترین آسانسور خانگی

همه ی ما می دانیم که امروزه جمعیت جهان رو به گسترش است و به دنبال آن، ساخت خانه ها و برج های چند طبقه نیز افزایش پیدا کرده است. حال اگر کمی فکر کنید، متوجه می شوید که این ساختمان ها رفت و آمد دشواری دارند و نیازمند سازه هایی هستند که سهولت ساکنان را فراهم کنند.  این وسیله ها، همان آسانسورهای خانگی هستند که بیشتر اوقات در منازل مسکونی و برج های چند طبقه ی مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند تا بتوانند خیال ساکنان را از نظر  رفت و آمد راحت کنند.

در واقع این نوع از آسانسورها به این دلیل در صنعت آسانسور سازی وجود دارند که بتوانند نیازهای افراد را برطرف کنند.

ما در ادامه ی این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با آسانسورهای خانگی که یکی از بهترین انواع آسانسور به شمار می آید، آشنا کنیم و ویژگی های آن را نیز برای شما عزیزان تشریح نماییم.

 

انواع آسانسور خانگی

انواع آسانسور خانگی

هوم لیفت

یکی از انواع آسانسورهایی که امروزه به صورت گسترده نصب شده و مورد استفاده قرار می گیرد، آسانسور هوم لیفت است. این نوع از آسانسور از سه قسمت مکانیکی (پاور پوینت، کاراسلینگ و جک هیدرولیک) تعبیه شده است و  تقریبا می توانیم بگوییم که این آسانسورهای خانگی از نظر ساختار با آسانسورهای هیدرولیکی تشابه دارند و با ظرفیت کلی دو تا شش نفر در محیط نصب می شوند.

شاید برای شما سوال پیش بیاید که این آسانسورها در چه محیطی مورد استفاده قرار می گیرند و دقیقا چه کاربردی دارند؟ بالابرهای هوم لیفت قابلیت های زیادی مثل امنیت بالا دارند و همین قابلیت ها سبب افزایش کاربرد آن ها شده است. به طور کلی این بالابرها هم در محیط های خانگی که اصلی ترین کاربرد آن ها است، مورد استفاده قرار می گیرند و هم در محیط های صنعتی، درمانی و تجاری.

هوم لیفت ها به گونه ای طراحی شده اند که نگهداری، تعمیر و راه اندازی اولیه ی آن ها با دشواری همراه نیست و به راحتی انجام می شود. از این رو افراد آن را جایگزینی برای آسانسورهای معمولی به شمار می آورند. خوب است بدانید که قابلیت جابجایی هوم لیفت ها تا حدود ۳۰۰ الی ۴۰۰ کیلوگرم است و می تواند نگرانی شما از این بابت را از بین ببرد.

آسانسورهای خانگی دارای کابینی منحصر به فرد هستند و همین ویژگی می تواند نصب شیشه یا فلز در این کابین ها را ممکن سازد و یک فضای لوکس و زیبا را نیز به وجود بیاورد. این است که امروزه می بینیم کسانی که طرفدار مد یا  مدرنیته هستند، در تلاشند که این آسانسورها را جایگزین آسانسورهای دیگر کنند و از این طریق جلوه ی محیط را نیز دگرگون نمایند.

اگر می خواهید دست به خرید آسانسورهای خانگی بزنید، باید به نکات مهمی که در این زمینه  وجود دارند، دقت کنید. برای مثال شما ابتدا باید نوع ساختمان و نیاز خود را مشخص کنید و سپس دست به انتخاب هوم لیفت بزنید چرا که خود هوم لیفت ها نیز به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند. علاوه بر این نکته، آیا نیاز نیست که ابتدا به محل قرار گیری آسانسور و ابعاد این فضا دقت کنید؟ مسلما جواب همه ی شما بله است  پس در نتیجه می توانیم بگوییم که نوع ساختمان، ابعاد آسانسور و مکانیسم مکانیکی آن از نکات مهمی هستند که هر فردی باید به آن ها توجه داشته باشد تا دچار اشتباه نشود.

ما در بهسواران در صدد برآمده ایم که بهترین بالابرها را طراحی و نصب کنیم تا شما بتوانید با استفاده از آن ها، امنیت جان و سلامت جسم خود را تامین کنید و تا حدودی از بیماری های مختلف در امان بمانید. حال اگر قرار است طراحی و نصب هوم لیفت خود را به یک تولید کننده ی باتجربه و ماهر بسپارید، وقت را تلف نکنید و با مشاوران ما تماس بگیرید تا هماهنگی های لازم انجام شود و در نهایت آسانسور مورد نظر شما در محیط مورد نظر شما نصب گردد.

مشخصات آسانسور های خانگی

مشخصات آسانسور های خانگی

 

مشخصات فنی آسانسور خانگی

مسلما هر بالابری که امروزه در محیط نصب می شود، دارای یک سری مشخصات فنی منحصر به فرد و متمایز با سایر آسانسورها است. حال ما می دانیم که بسیاری از افراد به دنبال این هستند که بدانند در ساخت این نوع از آسانسورها چه اجزایی به کار گرفته شده است و یا ساختار کلی این نوع از آسانسورها چگونه است. در ادامه با بهسواران همراه باشید تا با تمامی مشخصات فنی این آسانسورها به صورت کامل آشنا شوید:

 • یکی از برجسته ترین مشخصات هوم لیفت ها این است که می توانند تا ارتفاع ۱۲ متری بالا بروند و حتی برای برج های ده طبقه نیز مناسب باشند.
 • شاید برای شما جالب باشد که بدانید طراحان در طراحی این نوع از آسانسورها، سنسورهایی را جای گذاری کرده اند که به عنوان یک حسگر پوشش دهنده برای ساختار آسانسور کاربرد دارند و حتی می توانند تا حد زیادی آن را بهبود ببخشند.
 • یکی دیگر از مشخصات فنی این آسانسورها این است که با سرعت حداکثر سانتیمتر در ثانیه بالا می روند. برای تفهیم این امر می توانیم بگوییم که آسانسوری بهتر است که بتواند شما را با سرعت بالا به مقصد برساند. حال چه بهتر می شود اگر این آسانسور هوم لیفت باشد چرا که هوم لیفت ها از نظر ساختار بسیار مناسب ساخته شده اند و موتوری دارند که می تواند سرعت جابجایی در آن ها را افزایش دهد و از اتلاف وقت جلوگیری کند.
 • این آسانسورها مجهز به سیستمی به نام سیستم پاراشوت هستند. پاراشوت به سیستم ترمز اضطراری یک آسانسور اطلاق می شود که امروزه فقط پیشرفته ترین آسانسورها آن را دارا می باشند. این سیستم ها از قطعات مختلفی تشکیل شده اند که این قطعات در قسمت پایینی یوک کابین قرار می گیرند و به هنگام پاره شدن بکسل های هوم لیفت، بکار می افتند و کم کم سرعت آسانسور را کاهش می دهند تا اتفاقی برای شخصی که در کابین آسانسور است، نیفتد. این قطعات در هوم لیفت ها بدین صورت هستند که باید با فشردن پا بر روی کلید آن ها، می توانید آن ها را کنترل کنید.
 • درب این نوع از آسانسورها به صورت نیم اتوماتیک طراحی شده است.
 • آسانسورهای هوم لیفت دارای قطعاتی به نام برد های کنترل هستند که با استفاده از این قطعات، کاربر می تواند آسانسور را راه اندازی کند.  در اصل این قطعات به صورت مستقیم با موتور خانه ی آسانسور در ارتباط هستند و  در قسمت ابتدایی موتور خانه ی آسانسور نصب می شوند.
 • به طور کلی قطعاتی که در این نوع از آسانسور تعبیه شده است، قطعاتی است که با هیدرولیک تلفیق شده و کاربرد گسترده ای دارند. از این رو می توانیم به خوبی به ایمن بودن این نوع از آسانسورها اطمینان داشته باشیم.

مزیت های آسانسور خانگی

حال که با ویژگی های و مشخصات هوم لیفت ها آشنایی پیدا کردید، خوب است اطلاعات خود را در مورد مزایایی که این آسانسورها برای محیط دارند نیز افزایش دهید. بدون شک اگر با این مزایا آشنا باشید، می دانید که از هوم لیفت چگونه و در چه  محیطی استفاده کنید. بهسواران یکی از بهترین عرضه کننده ای آسانسور خانگی به شمار می آید که طی سال های کاری خود، مهارت و تجربه ی بالایی را در این زمینه کسب کرده است. حال چنانچه شما هم تمایل به اجرای ایم نوع از آسانسورها در محیط مورد نظر خود دارید، می توانید آن را به ما ( بهسواران) که آماده ی خدمات رسانی به شما عزیران هستیم، بسپارید. جدا از این بحث ها، مزایای هوم لیفت به موارد زیر محدود می شود:

 1. اولین مزیت این آسانسورها در میزان مصرف انرژی کم آن ها مشاهده می شود. اگر شما از آسانسورهای دیگر به خصوص آسانسورهای معمولی در محیط مورد نظر خود استفاده کنید، به خوبی متوجه این می شوید که مصرف انرژی الکتریکی تا چه حد افزایش پیدا کرده است. این در صورتی است که هوم لیفت ها میزان مصرف انرژی را به حداقل می رسانند و حتی ممکن است آن را تا حد زیادی پایین تر از حد حداقل هم بیاورند.
 2. این نوع از آسانسورها بر خلاف آسانسورهای دیگر، سیستم محرک ساده ای دارند. از این رو اگر شما به هنگام کار با این آسانسورها دچار هر نوع مشکلی هم از نظر تجهیز و هم از نظر تعمیر شدید، می توانید به راحتی به برد اصلی این آسانسورها دست پیدا کنید و آن ها را تعمیر نمایید.
 3. یکی از فاکتورهای مهمی که هر کدام از مشتریان به هنگام خرید و نصب آسانسور به آن توجه  ویژه ای می کند، قیمت است. به طور کلی شما باید در کنار کیفیت بالا، قیمت مناسب را نیز برای خرید آسانسور مورد توجه قرار دهید. علاوه بر این، نگهداری از هوم لیفت ها نیز چندان هزینه بردار نیست و از این جهت هم خیال مشتری را راحت می کند.
 4. بدون شک اگر شما هوم لیفت را در ساختمان خود راه اندازی کنید، می توانید آن را بهتر از ساختمان هایی که فاقد هوم لیفت هستند، به فروش برسانید. همچنین به دلیل وجود همین آسانسور، منازل مسکونی شما با قیمت بالاتری نیز به فروش می رسند.
 5. این نوع از آسانسورها وزنه ی متعادل ندارند و همین مزیت باعث شده است که  آسانسور فضای کمتری را برای موتورخانه ی خود اشغال کند.
قیمت انواع آسانسور خانگی

قیمت انواع آسانسور خانگی

 

نصب آسانسور خانگی

پس از این که  در مورد آسانسورهای خانگی اطلاعات خود را افزایش دادید، خوب است اطلاعات خود در مورد  مراحل نصب این آسانسورها را نیز افزایش دهید:

 • مرحله ی اول نصب این آسانسور، مرحله ی شاسی کشی است که با استفاده از ابزارهای مختلف انجام می شود. در این مرحله شما باید تمام تلاش خود را بکنید تا کابین آسانسور و چاه قرار گیری آسانسور را با یکدیگر تطبیق دهید و در واقع این کابین را در اتاقک مربوطه به خوبی نصب کنید. در این مرحله نیاز به داربست هم دارید.
 • پس از اینکه مرحله ی شاسی کشی به اتمام رسید، شما باید ریل آسانسور را در محیط نصب کنید اما چگونه؟ برای این کار ابتدا موقعیت اتاقک و کابین آسانسور را بررسی نمایید و پس از این که بررسی های اوليه تمام شد، کم کم با استفاده از ابزارهای مخصوص، فضایی را برای نضب ریل در زیر آسانسور حفر کنید. پس از این که فضا را به وجود آوردید، لازم است ریل از پیش ساخته شده را در آن قرار دهید و سپس آن را به موتورخانه ی آسانسور وصل کنید.
 • حال در این مرحله از مراحل نصب آسانسور خانگی، شما باید یوک و وزنه ی متعادل را بر روی آسانسور نصب نمایید اما به دلیل اینکه وزنه ای در ساختار آسانسور خانگی به کار گرفته نمی شود. شما می توانید فقط یوک ها را که نگهدارنده ی کابین آسانسور هستند، در قسمت زیرین این کابینت جای گذاری کنید.
 • در مرحله ی اخر نیز باید موتور نصب شده بر روی آسانسور را چک کنید تا از نظر کارکرد سالم باشد. سپس به سیم کشی اجزای الکتریکی این موتورها بپردازید. این اجزای الکتریکی شامل همان سنسورها و بردهای کنترل آسانسور می شوند که می تواند به راحتی در ساختار آسانسور تاثیر بگذارند. دقت داشته باشید که این مرحله باید با حساسیت زیادی انجام شود چرا که هر گونه اشتباه در این ساختار می تواند سبب سقوط آسانسور شده و حتی جان افراد را نیز به خطر بیندازد.

قیمت آسانسور خانگی

همان طور که گفتیم، یکی از فاکتورهای مهمی که افراد باید هنگام خرید آسانسور به آن توجه داشته باشند، قیمت است. حال می خواهیم بدانیم که چه عواملی می توانند قیمت یک آسانسور خانگی را دچار تحول کنند. مسلما عواملی همچون ابعاد، نوع آسانسور خانگی، سیستم تعبیه شده در برد آسانسور، ظرفیت و میران برد آن می توانند به عنوان عواملی تاثیرگذار در این زمینه به شمار بیایند.

در مورد نوع آسانسور باید بگوییم که به طور کلی این آسانسورها از قیمت مطلوبی برخوردار هستند. حال به هر میزان که ابعاد اتاقک آن ها افزایش پیدا کند، می بینیم که میزان قیمت آن ها نیز افزایش پیدا می کند چرا که در این صورت،نصاب باید متریال اولیه ی بیشتری را خریداری نماید.

عامل دیگری که می تواند قیمت نهایی نصب و اجرای این نوع از آسانسورها را تغییر دهد، همان میزان ظرفیت و میزان برد هوم لیفت است. ظرفیت ثابت این آسانسورها ۳۰۰ الی ۴۰۰ کیلوگرم است اما اگر می خواهید این ظرفیت را افزایش دهید، باید بدانید که بودجه ی بیشتری را نیز برای این کار نیاز دارید.

علاوه بر این، هزینه های نصب این آسانسورها نیز نی توانند عاملی مؤثر بر قیمت نهایی اجرای آسانسور به شمار بسایند اما شما با  بهسواران می توانید این هزینه ها را کاهش دهید و باکیفیت ترین هوم لیفت ها را نیز در محیط مورد نظر خود به اجرا در بیاورید.

حال ما در صدد آن هستیم که نگرانی شما عزیزان در مورد قیمت آسانسور خانگی را کاهش دهیم. بهسواران طی سالیان سال در تلاش بوده است که با به کار گرفتن بهترین متریال ها، باکیفیت ترین آسانسورها را اجرا کند اما با قیمت پایین!

پس وقت  خود را تلف نکنید و با ماهرترین و باسابقه ترین  تولید کننده ی آسانسورهای هوم لیفت در ارتباط باشید. شما می توانید به صورت اقساطی نیز آسانسور خود را در محیط به اجرا در بیاورید اما این در صورتی اتفاق می افتد که شما هوم لیفت را انتخاب کرده باشید.

اگر در این زمینه سوالاتی داشتید میتوانید از طریق نظرات همین صفحه یا همینطور از طریق تماس با ما با تیم  behsavaran در میان بگذارید ما نیز سعی خواهیم کرد در کمترین زمان ممکن پاسخ گوی شما عزیزان باشیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *