درباره آسانسور, موتور آسانسور, موتور گیربکس آسانسور, موتور گیرلس

تفاوت موتور گیرلس و گیربکس آسانسور چیست؟

انواع موتور آسانسور

انواع موتور آسانسور

 

امروزه با توجه به این که ساخت انواع برج  های افزایش پسرا کرده است، ساخت سازه هایی که رفت و آمد افراد در این برج ها را تسهیل کنند نیز تا حد زیادی افزایش پیدا مرده است. اگر کمی دقت کنید، به خوبی متوجه می شوید که برج های چند طبقه فقط ی راه رفت و آمد ندارند بلکه با استفاده از راه پله، آسانسور و پله برقی تجهیز شده اند. یکی از این سازه ها آسانسور است که  با استفاده از قطعات مختلف تولید می شود. بدون شک آسانسور یک سازه ی برقی بسیار مطلوب معرفی شده است که می تواند در نهایت پیچیدگی، به سادگی نصب شود و مورد استفاده قرار بگیرد. حال از این بحث ها که بگذریم، به قطعاتی می رسیم که در نصب آسانسور کاربرد دارند و در واقع به عنوان محرک آسانسور تولید می شوند. یکی از این قطعات، موتور آسانسور است.

این موتورها به دو نوع گیرلس و گیربکس تقسیم می شوند.در مورد موتورهای که برای آسانسور به کار گرفته می شوند، مباحث گسترده ای مطرح است. ویژگی ها و تفاوت های انواع موتورهای آسانسور به خودی خود بسیار زیاد هستند و اگر بخواهیم هر کدام از آن ها را مورد بررسی قرار دهیم، باید وقت زیادی از شما کاربران عزیز را بگیریم اما ما در بهسواران تلاش کرده ایم که مطالبی را در مورد این موتورها به صورت اختصاری در اختیار شما بگذاریم.

بسیار اهمیت دارد که شما بتوانید بر اساس نیازی که به آسانسور دارید، دست به خرید موتور آسانسور بزنید. البته با دانش در مورد ویژگی ها و تفاوت موتور گیرلس و گیربکس آسانسور !!!!

اگر تمایل به خرید هر کدام از انواع مختلف موتورهای مخصوص آسانسور دارید، همین حالا با شماره های تماس ما تماس بگیرید. حتی اگر قصد تعمیر کردن موتور آسانسور خود را نیز دارید، ما اینجا هستیم تا نیازهای شنا را برطرف کنیم. پس بهسوان یک فروشگاه دو جانبه به شمار می آید که می تواند خدمات گوناگونی را به شما ارائه دهد.

موتور گیرلس چیست و مزایای آن

یکی از انواع موتورهایی که برای آسانسور طراحی شده است و در سطح قیمت بالایی قرار می گیرد، موتور گیرلس است. این موتور همان  طور که قیمت بالایی دارد اما از  کیفیت بسیار بالایی هم برخوردار است.  این نوع از موتورها تقریبا در سال های پایانی  قرن ۱۹ تولید شدند و  بیشتر اوقات توسط کمپانی های اروپایی و امریکایی مورد استفاده قرار می گرفتند تا این که آوازه ی آن به جهان رسید.

گیرلس در واقع به قطعه ای گفته می شود که به عنوان یک وصل کننده بین  منبع توان و سازه ی مصرف کننده ی توان قرار می گیرد و  بین این دو یک انعطاف پذیری خاص را  برقرار می کند.

همان طور که از نام گیرلس استنباط می شود، این نوع از موتورها در ساختار خود گیربکس را جای نداده اند و همین ویژگی باعث شده است که تا حد زیادی انرژی برق مصرفی توسط آن ها کاهش پیدا کند. موتور گیرلس به دلیل این که به روغن شیمیایی هیچ نیازی ندارند، سازگاری بیشتری را با محیط زیست پیدا نی کنند و آسیبی هم به آن نمی رسانند. همچنین خوب است بدانید که این موتورها با انعطاف پذیری بالای خود، از بازگشت گرما و اتلاف انرژی جلوگیری کرده و عمر خود را نیز افزایش می دهند.

یکی از اصلی ترین مزیت هایی که این نوع از موتور دارد، کارایی بالای آن است. ما نمی توانیم هیچ گونه محدودیتی را برای موتورهای گیرلس در نظر بگیریم. از این رو، دیده می شود که نصابان در تمامی مدل های آسانسور از این موتورها استفاده می کنند. علاوه بر این، حجم کم موتورهای گیرلسی سبب می شود که این موتورها با قرار گرفتن در آسانسور، فضای کمی را اشغال کنند و  فاصله ی بین چاهک و کابین آسانسور را نیز تا حد زیادی افزایش دهند. شما می توانید این نوع از موتورها را از ما ( بهسواران) که چندین سال است در زمینه ی فروش موتورهای گیرلسی فعالیت داریم، خریداری کنید.

موتور گیربکس چیست و مزایای آن

موتور گیربکس  نیز جزو موتورهای آسانسوری به شمار می آید که نسبت به نوع قبلی، مزایای کمتری دارد اما متناسب با این ویژگی، با قیمت کمتری نیز به فروش می رسد.

این موتورها از توان زیادی برای چرخاندن چرخک های داخلی خود برخوردار هستند و برای افزایش گشتاور آسانسور به کار می روند.  ابن موتورها خود به انواع مختلفی همچون موتورهای  دو سرعته، یک سرعته، سرعت متغیر و  ولتاژ متغیر تقسیم می شوند.  در واقع وظیفه ی اصلی که این نوع از موتپر دارد این است که می تواند سرعت بالای آسانسور را به صورت آهسته به سرعت پایین تبدیل کند و امنیت را برای کاربران آسانسور به وجود بیاورد.

از جمله مزیت هایی که برای موتورهای گیربکسی آسانسور تعریف شده است، می توانیم به انرژی مکانیکی بالای آن اشاره کنیم که بیشتر اوقات در نصب آسانسورهای بزرگ با ظرفیت بالا کاربرد دارند. علاوه بر این، شاید برخی از افراد تصور کنند که این موتورها نمی توانند عمر زیادی داشته باشند اما برخلاف این تصور، طول عمر موتورهای گیربکسی نیز همانند موتورهای گیرلسی بالا است و شما می توانید با خیال راحت دست به خرید بزنید.

اگر در حال ساختن یک ساختمان یا یک برج بزرگ هستید و قرار است آسانسوری را با موتور گیرلسی بر روی آن نصب کنید، بهتر است همین حالا با شماره های تماس ما تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را به صورت رایگان از مشاوران بهسواران دریافت نمایید.

تفاوت موتور گیرلس و گیربکس آسانسور در چیست؟

تفاوت انواع موتور آسانسور

تفاوت انواع موتور آسانسور

 

حال که با ویژگی های هر کدام از این موتورها آشنا شوید، باید بدانید که موتورهای گیرلس و موتورهای گیربکس تفاوت های بارزی با یکدیگر دارند. این تفاوت ها عبارتند از:

  • همان طور که گفتیم، موتورهای گیرلس فاقد گیربکس هستند و همین ویژگی می تواند هنگام حرکت آسانسور، لرزشی را به آسانسور وارد کند که موتورهای گیربکس این کار را انجام نمی دهند. علاوه بر این، خوب است بدانید که این موتورها( موتور گیرلس)  به هنگام لرزش عملکرد بهتری پیدا می کنند.
  • یکی دیگر از مهم ترین تفاوت موتور گیرلس و گیربکس آسانسور، همین میزان راندمان آن ها است. در واقع میزان راندمان می تواند میزان عملکرد موتور و میزان صحت عملکرد آن را افزایش دهد و عمر موتور را نیز بالا ببرد. حال اگر شما موتورهای گیربکسی را مد نظر دارید، باید بدانید که این موتورها راندمان کمتری نسبت به موتورهای گیرلسی دارند. در واقع راندمان کلی موتور آسانسور گیرلس تا حدود ۹۸ درصد است.
  • موتورهای گیرلسی چون به صورت اتوماتیک کار می کنند، نیازی به روغن کاری ندارند اما بر خلاف آن ها، موتورهای گیربکسی به روغن کاری نیازمند هستند و مدام باید روغن کاری شوند.
  • یکی از برجسته ترین ویژگی هایی که موتورهای گیرلسی دارند این است که به هیچ عنوان داغ نمی کنند و می توانند تا حد زیادی در شرایط ترافیکی، از توقفات ناشی از خنک کاری آسانسور جلوگیری کنند اما موتورهای گیربکس این طور نیستند. این موتورها زود به زود داغ می کنند و باید مدام خاموش و خنک شوند.
  • تفاوت دیگر این دو موتور در قیمت آن ها است. موتور گیرلس به دلیل این که قابلیت های ویژه ای دارد، نسبت به موتور گیربکس از قیمت بالاتری هم برخودار است اما اگر به دنبال یک موتور آسانسور مقرون به صرفه هستید، بهتر است موتورهای گیربکسی را انتخاب کنید.
  • تفاوت دیگر این دو موتور در نوع جریان استارت آن ها و میزان آن است. جریان استارت موتورهای گیربکسی پنج برابر جریان نامی است اما در مقابل هم موتورهای گیربکسی وجود دارند که جریان استارت ان ها، پنجاه درصد از جریان نامی را در بر می گیرد.
  • به طور کلی وزن موتورهای گیرلس نسبت به موتورهای گیربکس کمتر است و همین وزن کم می تواند مزایای زیادی را برای کابین آسانسور به وجود بیاورد. همچنین خوب است بدانید که موتورهای گیربکس به فلایول نیاز دارند. در صورتی که  موتورهای گیرلس به فلایول نیازی ندارند.
  • به دلیل این که دور موتور موتورهای گیربکسی ۱۵۰۰ دور در هر دقیقه هست، این موتورها به هنگام کار سر و صدای زیادی را به وجود می آورند اما موتورهای گیرلسی چنین نیستند و با سرعت ۱۵۰ دور بر ثانیه، صدای کمتری را تولید می کنند و آلودگی صوتی هم ندارند.
  • یکی از تفاوت هایی که این موتورها با یکدیگر دارند این است که موتور گیربکس به دلیل ابعاد زیادی که دارد، باید در قسمت بالایی کابین آسانسور قرار بگیرد اما به دلیل حجم کمی که موتور گیرلس اشغال می کند، شما می توانید آن را در هر قسمتی از کابین آسانسور اعم از قسمت های بالایی و قسمت های پایینی، نصب کنید.

درباره ی بهسواران

خرید انواع موتور آسانسور

خرید انواع موتور آسانسور

 

یکی از بهترین فروشگاه هایی که امروزه در صدد ارائه ی انواع گوناگون موتورهای آسانسور بر آمده است، فروشگاه بهسواران می باشد. ما در بهسواران به دنبال این هستیم که مشتریان را با تمامی ویژگی های یک موتور آسانسور مطلوب که در تناسب با نوع آسانسور آن ها هم هست، آشنا کنیم و این موتورها را بر روی آسانسور شما نصب کنیم. علاوه بر این، ما خدماتی همچون تعمیر موتورهای آسانسور را نیز با قیمتی بسیار مناسب به شما عزیزان ارائه می دهیم.

این که چه فروشگاهی را برای خرید موتور آسانسور انتخاب می کنید، بسیار اهمیت دارد چرا که برخی از افراد سودجو فارغ از اهمیت جان انسان ها، موتورهایی بی کیفیت و قلابی را به مشتریان عرضه می کنند که ماندگاری چندانی ندارند و حتی ممکن است تلفات جانی هم بدهند. با این حال انتخاب شما چیست؟ فروشگاه های معتبر یا فروشگاه های نامعتبر؟

بدون شک همه ی ما فروشگاهی را انتخاب می کنیم که در عین ارائه ی باکیفیت ترین موتورهای آسانسور، قیمت مناسبی را نیز به ما ارائه کنند. از این رو بسیار اهمیت دارد که شما بهسواران را انتخاب کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی خرید موتورهای آسانسوری و انواع گوناگون آن ها، می توانید با شماره های تماس ما، تماس حاصل کنید و بهترین موتورهای آسانسوری را از ما بخواهید.

اگر در  زمینه ی تفاوت موتور گیرلس و گیربکس آسانسور سوالاتی داشتید میتوانید از طریق نظرات همین صفحه یا همینطور از طریق تماس با ما با تیم  behsavaran در میان بگذارید ما نیز سعی خواهیم کرد در کمترین زمان ممکن پاسخ گوی شما عزیزان باشیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *