خرید آسانسور, درباره آسانسور

قیمت و خرید انواع آسانسور – بهسواران

برای این که در داخل ساختمان حمل و نقل سریع و آسان صورت بپذیرد از وسیله ای به نام آسانسور و یا بالابر استفاده می کنند آسانسور بیشتر در آپارتمان های چند طبقه مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارتی می توان گفت که آسانسور جایگزین مناسبی برای پلکان است تا افراد مسن و افرادی که نمی توانند به راحتی از پله ها رفت و آمد کنند از آسانسور استفاده   کنند. پس می توان گفت آسانسور یک وسیله و تجهیزاتی است که به صورت عمودی قرار گرفته شده است و برای حمل و نقل افراد به کار می رود البته آسانسور استفاده های دیگری هم دارد که جهت حمل بار به کار می رود.

آسانسور ها انواع مختلفی دارند که هر کدام ویژگی و کاربرد جداگانه ای دارد که به بررسی این مدل ها خواهیم پرداخت.  با توجه به کاربرد فراوان آسانسور و چون قیمت آسانسور بالاست بهتر است که آسانسوری تهیه کرد که هم  از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد و هم قیمت آن مناسب باشد . اما نمی توان گفت که صرفا قیمت آن پایین باشد بلکه بابد توجه کرد که چون در آسانسورها مسئله جان افراد مطرح است بنابراین در عین ارزان بودن باید از کیفیت و امنیت بالایی هم برخوردار باشد . آسانسور در مکان های مختلف به کار برده می شود مثل : بیمارستان،  رستوران ها ، مرکزهای خرید ، ساختمان های مسکونی و …

انواع آسانسور

انواع آسانسور

 

خرید انواع آسانسور :

همانگونه که اشاره شد آسانسورها انواع مختلفی دارند و در مکان های مختلف به کار برده می شوند از جمله آسانسورهایی که وجود دارد می توان به  صورت خلاصه به موارد زیر اشاره کرد .

 • خرید آسانسورهای مسافربر : یک نوع از آسانسورهایی پر مصرف که وجود دارد آسانسور مسافر بر می باشد که برای حمل کردن افراد ایجاد شده اند واین آسانسورها افراد را حمل و نقل می کنند بنابراین باید شرایط و استانداردهای لازم را داشته باشد تا از ایمنی لازم را برخوردار باشد تا جان افراد در آن آسانسورها به خطر نیفتد این آسانسورها در اندازه های مختلفی وجود دارد و بر اساس اندازه ها می تواند تعداد مسافرین و افراد را در خود جای دهند این آسانسورها هم همانند سایر آسانسورها در طرح های مختلفی می باشد و می تواند در داخل و یا خارج از کابین آن ها را نصب و احداث کرد. از آسانسورهای مسافربر در مکان های مختلفی از جمله مراکز خرید و یا آپارتمان ها می توان استفاده کرد.

 

 • این نوع آسانسورها نسبت به سایر آسانسورها از سرعت بالایی برای حرکت کردن برخوردار است چون در ساختمان های بلند مرتبه از آن استفاده می کنند تا افراد از طبقات پایین به بالا و یا از بالا به پایین منتقل کنند آسانسورهای مسافربر تجهیزات دیگری مثل مانیتورها یا دستگاه های صوتی برای پخش کردن موسیقی و همچنین اعلام کردن این که در کدام طبقه قرار دارند هم استفاده می کنند.
 • خرید آسانسورهای شیشه ای : آسانسور شیشه ای هم یک نوع از آسانسورهای مسافربری می باشد که در و دیوارهای آن از شیشه هست. آسانسورهای شیشه ای هم می تواند افراد را به طبقات بالا و پایین انتقال دهند این نوع از آسانسورها از نوع بسیار شیک آسانسور ها به حساب می آید. استفاده های فراوانی که از آسانسورهای شیشه ای می شود به دلیل زیبا و شیک بودن آن است . در آسانسورهای شیشه ای جنسی که در کابین آن ها وجود دارد از نوع شیشه لمینت است چون این شیشه در مقابل بسیاری از ضربه ها مقاومت بالایی دارد تا اگر ضربه ای بسیار قوی به شیشه بخورد باعث شد صدمه نبیند و در جای خود باقی بماند.
 • خرید آسانسورهای غذا بر : استفاده از آسانسورهای غذابر بیشتر در مکان هایی که سرو غذا وجود دارد مربوط می شود. مثل آشپزخانه ها ،رستوران ها ،هتل ها و موارد دیگر . اندازه این آسانسورها بسیار کوچک می باشد و برای انتقال غذا از محیط آشپزخانه به مکانی که قرار است که در آنجا غدا سرو شود استفاده می شود البته استفاده های دیگر هم از آسانسورهای غذابر می توان داشت مثل محیط های بیمارستان یا ادارات که می توان از آن محل غدا را انتقال داد.
 • خرید آسانسور خدماتی : همان گونه که از نام آن ها هم معلوم است برای حمل کردن مسافر احداث نشده است بلکه خدمات و کالاهایی که مسافران دارد را حمل می کنند و به  همین دلیل آسانسورهای خدماتی لازم نیست که استانداردهای که سایر آسانسورها دارد را داشته باشد .
 • خرید آسانسورهای معمول بر :افرادی که مشکلات تحرکی دارند و به راحتی نمی تواند از سایر آسانسورها استفاده کنند می توانند با خیال راحت از آسانسورهای معلول بر استفاده کنند این آسانسورها می تواند زیرمجموعه از سایر آسانسورها باشد که هدف آن انتقال دادن افرادی است که به  راحتی نمی تواند از سایر آسانسورها استفاده کند .
 • خرید آسانسورهای دستی : در بسیاری از فروشگاه ها و یا مغازه های بزرگ برای این که بتوان کالاهایی که بر روی چرخ ها وجود دارد را از یک قسمت به طبقات دیگر منتقل کرد از آسانسورهای دستی استفاده می کنند که بتوان کالاهای بزرگ بر روی چرخ ها را در آن ها قرار داد و به مکان مورد نظر منتقل کرد.
 • خرید آسانسورهای آتش نشانی : در مواقعی که ساختمان ها طبقات زیادی دارد و ارتفاع طبقات بیشتر از هیجده متر می باشد و یا از سطح زمین ده متر ساختمان پایین تر می باشد در چنین مواقعی علاوه بر این که آسانسورهایی برای حمل افراد باید وجود داشته باشد آسانسور دیگری بنام آسانسورهای آتش نشانی هم باید وجود داشته باشد تا در مقابل عواملی جان افراد را حفاظت کند و همچنین سایر خدماتی که آتش  نشان ها انجام می دهد را هم باید بتوان به راحتی آن ها را تحت کنترل داشته باشند و در مواقع ضروری به  راحتی بتوانند از این آسانسورها استفاده کنند.
 • خرید آسانسورهای وسایل نقلیه : در بسیاری از گاراژها و یا در مراکز تولیدی که وجود دارد برای انتقال دادن وسایل نقلیه مثل ماشین ها به طبقات ساختمان ها از آسانسورهای وسایل نقلیه استفاده می کنند آسانسورهای وسیله نقلیه ممکن است امکانات دیگر هم داشته باشند مثلاً امکان چرخش داشته باشد تا رانندگان دیگر نیاز به تعویض دنده و یا تغییر دادن مسیر نداشته باشند و صرفاً به سمت جلو حرکت کنند.
 • خرید آسانسورهای بیمارستانی : در بیمارستان ها و مراکزی که وجود دارد برای این که بتوانند بیماران و مریض ها را از یک طبقه به طبقه دیگر منتقل کنند از آسانسورهای بیمارستانی استفاده می کنند در این آسانسورها به  راحتی می توان تخت و یا ویلچر را در آن قرارداد بدون این که بیمار نیاز به بلند شدن و برخاستن داشته باشد .آسانسورهای بیمارستانی زمانی که برق قطع می شود هم می تواند کار کنند این آسانسورها صدای کمتری دارد و به  آهستگی و نرمی حرکت می کنند تا تخت بیمار و یا خود بیمار دچار لرزش نشود و به  راحتی بتواند از این آسانسورها استفاده کنند.

مزایای استفاده از آسانسور :

همان گونه که قبلاً هم گفته شد از آسانسور برای حمل  و نقل کردن افراد و همچنین حمل  و نقل باری هم می توان استفاده کرد که در ادامه به چند مورد از مزیت های استفادهداز آسانسورها اشاره می کنیم .

 • بهره  وری  : یکی از مهم ترین مزیت های آسانسور می توان به میزان بهره  وری و کارایی بالا اشاره کرد  . به  عبارتی می توان گفت در ساختمان های تجاری بزرگ برای این  که کارمندان بتوانند به طبقات بالا برود و بسیار سریع و ایمن به محل مورد نظر خود برسند از آسانسور استفاده می کنند استفاده از آسانسور باعث می شود که میزان بهره  وری آن ها بالا برود و از اتلاف وقت و انرژی کارکنان جلوگیری شود.
 • ایجاد ایمنی : وقتی که افراد بخواهند از طریق پله در ساختمان های بزرگ رفت و آمد کنند ممکن است به یکدیگر در حین رفت  و آمد کردن به علت شلوغی راه پله آسیب برسانند به  همین دلیل آسانسور را نصب کردند تا بتوان از طریق آسانسور هم رفت  و آمد سریع و آسان داشت و هم ایمنی افراد را در ساختمان های بلند و بزرگ تضمین کرد. البته وجود این مورد در زمانی صدق می کند که آسانسور موجود از تمامی استانداردهای لازم تبعیت کرده باشد .
 • بهینه  سازی فضا : همان  طور که میدانید وقتی در ساختمان پله هایی را نصب می کنیم فضای زیادی را در ساختمان ها اشغال خواهد کرد برای این که بتوان فضای کمتری را اشغال کرد و همچنین از فضای پرت جلوگیری کرد می توان از آسانسورهای یک طرفه که به یک سمت حرکت می کنند استفاده کرد و راه پله ها را حذف کرد. با نصب کردن این نوع آسانسور می توان فضاهای زیادی که پله ها اشغال می کند را رفع کرده و هم در زیبایی ساختمان و همچنین در توسعه ابعاد آن کمک فراوانی کرد.
 • حمل و نقل سریع : ممکن است که افراد بخواهند اجسام خود را از یک  طبقه به طبقه دیگر منتقل کنند در صورتی  که از آسانسور استفاده کنند هم می توانند اجسام را بدون این که حین حمل  و نقل کردن آسیب ببینند به طبقه  مورد نظر منتقل کنند و همچنین می توان خیلی سریع و آسان اجسام و وسایل را منتقل کرد که در نهایت موجب صرفه  جویی در هزینه ها خواهند شد در چنین شرایطی سلامتی افراد هم محافظت می شود.

قیمت آسانسور :

آسانسورهای ایرانی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند اما همانند سایر اجناس افرادی هستند که تمایل دارند از آسانسور خارجی خریداری کنند از این  رو با افزایش قیمت دلار قیمت آسانسور هم افزایش چشمگیری داشته است به همین دليل نمی توان قیمت ثابتی برای آن در نظر گرفت .اما مواردی وجود دارد که می تواند در قیمت آسانسور دخیل باشد  .این موارد شامل گزینه های زیر است: ابعاد ساختمان ، ظرفیت آسانسور ، ایستگاه های آسانسور ،طراحی آسانسور . در حالت کلی می توان گفت که هزینه آسانسور می تواند شامل نصب کردن و هزینه تعمیر و نگهداری باشد . باید در مورد انتخاب کردن شرکت آسانسور دقت بسیار زیادی داشت تا بتوان یک آسانسوری با قیمت بسیار مناسب را خریداری و نصب کرد در صورتی  که نیاز به دریافت مشاوره و راهنمایی بود می توانید از طریق مشاورانی که در شرکت https://behsavaran.ir/ چوجود دارد نسبت  به  دریافت قیمت آسانسور و سایر اطلاعات دیگر اقدام کرد.

قیمت خرید انواع آسانسور

قیمت خرید انواع آسانسور

 

 

خرید آسانسور ارزان :

برای این که بتوان یک آسانسوری خریداری کرد که از تمامی امکانات لازم برخوردار باشد و بتواند ایمنی افراد را محافظت کند شرکت های مختلفی در این زمینه وجود دارد که اقدام به فروش آسانسور می کند. یکی از شرکت های معتبر و باتجربه که در زمینه فروش آسانسور توانسته به  خوبی بدرخشد می توان از طریق آن ها اقدام به خرید کرد اما افرادی هستند که هیچ  گونه شناختی از شرکت های آسانسوری ندارد در چنین مواردی باید یک سری معیارها را بررسی و تحلیل کرد و بعد از این که معیارها را ارزیابی و سنجیدید نسبت  به انتخاب بهترین شرکت اقدام کرده و در این موقع می توان شرکت آسانسور مورد نظر خود را سفارش داد .اما این معیارها می تواند شامل موارد زیر باشد :

 • بررسی رزومه شرکت : شما می توانید هویت و همچنین رزومه شرکت ها را بررسی کنید تا در مورد آن شرکت و همچنین تعداد ویژگی ها و آسانسورهایی که نصب کرده اند و همچنین میزان موفقیتی که در نصبیات آسانسور داشتند و همچنین موارد دیگر که در مورد نصب بهترین آسانسور می تواند وجود داشته باشد را بررسی کنید.
 • بررسی تخصص و مهارت : یکی دیگر از موردهای مهمی که در بررسی شرکت های آسانسور باید به آن توجه کرد این است که توانایی ها و طراحی هایی که در شرکت ها وجود دارد را بررسی کنید و این مورد را مورد ارزیابی قرار دهید که آیا شرکت ها هرکدام توانسته با توجه به نیازهایی که مشتری به آن ها ارائه داده آسانسور را شخصی سازی کنند یا نه .
 • بررسی مجوزهای شرکت : بررسی کنید که آیا شرکت فوق مجوزهای لازم برای ساخت آسانسور را دارد یا نه. در صورتی که مجوز لازم از جمله مجوز سازمان صنعت و معدن را داشته باشد می توان آسانسوری را ارائه دهد که از فاکتورهای ایمنی تبعیت کرده باشد. با توجه به موارد فوق می توان شرکت ها را مورد ارزیابی و بررسی قرار داد و از بین شرکت ها یکی را انتخاب کرد. موارد دیگری هم وجود دارد که می توان در انتخاب خرید یک آسانسور خوب و باکیفیت آن ها را مورد ارزیابی قرار داد  .ازجمله موارد زیر می توان به موارد زیر اشاره کرد: نوع آسانسور مورد نظر که براساس نیاز ساختمان از نوع کششی هیدرولیک و غیره می باشد ، نوع ساختمان موردنظر ، ظرفیت و تعداد آسانسور .

با توجه به تمام موارد گفته  شده می توان گفت یکی از شرکت هایی که تمامی موارد بالا را دارد و مجوزهای لازم و تمامی شرایط لازم را که یک آسانسور خوب باید داشته باشد را دارا می باشد شرکت https://behsavaran.ir/ است. که این شرکت توانسته بر اساس مجوزهای لازم آسانسورهای فوق را از لحاظ ایمنی تست و ارزیابی کند تا افراد را در مقابل خطرات احتمالی و آسیب ها محافظت کند به  همین دلیل شرکت https://behsavaran.ir/یکی از شرکت های بسیار معتبر است که آسانسور های بسیار باکیفیت و با قیمت مناسب را ارائه می دهد .

اگر در این زمینه سوالاتی داشتید میتوانید از طریق نظرات همین صفحه یا همینطور از طریق تماس با ما با تیم  behsavaran در میان بگذارید ما نیز سعی خواهیم کرد در کمترین زمان ممکن پاسخ گوی شما عزیزان باشیم.

بهترین آسانسور

بهترین آسانسور

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *