موتور آسانسور, موتور گیربکس آسانسور

معرفی کامل موتور گیربکس پرگاس

معرفی موتور گیربکس پرگاس

 

قلب تپنده موجود در هر آسانسور و همچنین نیروی محرکه آن، موتور آسانسور است. در هر آسانسور، موتور آن مهمترین قطعه مکانیکال است که از اساسی ترین قطعات نیز به حساب می آید. ظرفیت های مختلف موتورهای آسانسور، انواع متفاوت آنها را ایجاد می کنند. در تولید موتور گیربکس آسانسور، نام موتور گیربکس پرگاس نامی شناخته شده و معتبر است.

موتور گیربکس پرگاس

موتور گیربکس پرگاس

 

انواع موتور آسانسور

 

دو نوع موتور آسانسور وجود دارد. موتورهای گیربکس دار و موتورهای بدون گیربکس یا گیرلس. موتورهای گیربکس دار از انواع موتورهای الکتریکی آسانسور هستند. در این نوع موتور، واسطه رسیدن نیروی محرکه ورودی از سمت الکتروموتور به قرقره کششی، چرخ دنده است.

در موتورهای گیرلس یا بدون گیربکس محور متصل شده به روتور به طور مستقیم با فلکه ارتباط دارد. این موتورها گیربکس ندارند و در موتورخانه های کوچک مورد استفاده قرار می گیرند. در بازار ایران انواع آسانسور ایرانی و خارجی موجود است. در میان انواع موتورهای آسانسور ساخت ایران، موتور آسانسور پرگاس دارای کیفیت مطلوب و مناسبی است.

موتور آسانسور پرگاس، از انواع موتورهای گیربکس دار است و بر روی شاسی های آهنی نصب می گردد. کنترل این موتور همانند بقیه موتورها به وسیله تابلو فرمان است.

 

 

موتور گیربکس ایرانی

موتور گیربکس ایرانی

 

توضیحاتی راجع به موتور گیربکس پرگاس

 

موتور گیربکس پرگاس توسط کارشناسان و متخصصان آسانسور، در سال ۱۳۹۵ در کشور عزیزمان ایران طراحی و تولید شد. این موتور در داخل کشور، پس از طراحی به تولید انبوه رسید. این موتور همچنین توانسته است با کارایی مناسب و قیمت بسیار خوب، در ایران به فروش بالایی دست یابد.

این موتور گیربکس ایرانی دارای شرکتی پیشرو است که محصولاتی با کیفیت و کارآمد تولید می کند. این موتور آسانسور تولید شده توسط متخصصان و مهندسان ایرانی است. این موتور با توانایی عالی، قادر است با مدل های مشابه خارجی رقابت نماید.

موتور گیربکس ایرانی پرگاس دارای سازگاری خاصی با تمامی شرایط زیست محیطی و جغرافیایی است. این ویژگی از جمله ویژگی های بارز آن است. مدل طراحی این موتور گیربکس، MD 550 است. همچنین عرضه این موتور گیربکس به صورت یک متر بر ثانیه و ظرفیت ۶ نفره به بازار عرضه می شود.

 

موتور گیربکس آسانسور پرگاس

موتور گیربکس آسانسور پرگاس

 

مشخصات فنی موتور گیربکس پرگاس ۵.۵ کیلووات

 

موتور گیربکس پرگاس ۵.۵ کیلووات، دارای سطح کیفی مطلوبی است. این موتور ایرانی به دلیل داشتن کیفیت و قیمت مناسب، طرفداران زیادی جذب کرده است. این موتور همچنین منطبق بر شرایط آب و هوایی ایران طراحی و تولید می شود.

این موتور گیربکس دارای سرعت یک متر بر ثانیه و ظرفیت ۴۵۰ کیلوگرمی است. این موتور برای ساختمان های با ۴ تا ۶ طبقه مناسب است. برق مورد نیاز این موتور باید از برق ۳ فاز باشد. تعداد دور موتور این محصول ۲ دور است. این موتور برای ساختمان های دارای رفت و آمد متوسط مناسب است زیرا می تواند در کل روز ۲۰۰ بار استارت بزند.

در درون این نوع از موتورهای آسانسور، یک فن برای خنک کردن دستگاه مورد استفاده قرار گرفته است. این موتور در هنگام افزایش یافتن دمای موتور، هوای خنک را به جریان می اندازد و دمای موتور را کاهش می دهد.

برای ساخت و تولید این نوع موتور آسانسور، بهترین و به روز ترین تکنولوژی های جهان، مورد استفاده قرار گرفته است. به طوری که این موتور ساخت ایران، در مقابل انواع خارجی آن، وضعیت و جایگاه خوبی دارد. همچنین از دیگر خصوصیات این موتور، داشتن گواهینامهEN81 اروپا است. این موتورها دارای ترمزهای تک بویین است که امکان یاتاقان ندارد.

 

 

سیم کشی موتور آسانسور پرگاس

سیم کشی موتور آسانسور پرگاس

 

مشخصات فنی موتور گیربکس پرگاس مدل MK

 

موتور مدل MK محصولی جدید و متفاوت از انواع تولیدات گیربکس پرگاس است. این موتور هم اکنون یکی از باکیفیت ترین موتورهای گیربکس تولید و ساخت ایران است. این موتور ۶.۱ کیلووات است و برای ظرفیت ۶ نفره ساخته شده است. این تولیدات برای ساختمان های دارای ۷ طبقه مناسب است و محبوبیت ویژه ای نیز به دست آورده است.

این نوع از موتورهای آسانسور دارای امتیازات صداهای کم در کابین و کاهش مصرف انرژی است. از ویژگی های خاص این نوع از موتورهای آسانسور، حرکت نرم و بی صدای آنها است که هیچگونه شوک حرکتی را همراه ندارد.

این نوع موتور گیربکس پرگاس با توان تحمل زیاد ساخته و تولید می شود. این نوع موتور آسانسور دارای استاتیک لود ۲۸۰۰ کیلوگرم است و برای آسانسورهای ۶ نفره مناسب است. موتور گیربکس ایرانی به صورت ۴ شیار ساخته می شود که با سیم بکسل نمره ۱۰ مطابقت دارد. این نوع موتور همه مراحل استاندارد را با موفقیت گذرانده است و توانسته است با استاندارد بین المللی EN81 تولید شود.

همچنین اگر در این زمینه سوالاتی داشتید میتوانید از طریق نظرات همین صفحه یا همینطور از طریق تماس با ما با تیم پشتیبانی behsavaran در میان بگذارید ما نیز سعی خواهیم کرد در کمترین زمان ممکن پاسخ گوی شما عزیزان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.