آسانسور بهسواران
آسانسور خانگی،بالابر خانگی
ژانویه 1, 2021
جک هیدرولیک آسانسور
ژانویه 1, 2021
ELEVATOR

ELEVATOR

آسانسور هیدرولیک

آسانسور هیدرولیک آسانسوری است که با نیروی فشار روغن کار می کند. در این آسانسورها جک هیدرولیک و پاوریونیت هیدرولیک تامین کننده ی نیروی محرکه می باشند. ساده ترین شکل این آسانسورها تنها شامل یک جک و پیستون می باشد که به طور مستقیم به زیر کابین متصل شده اند. با چرخش موتور، تلمبه، روغن را از مخزن به جک هیدرولیک پمپاژ کرده و با پر شدن ظرفیت جک، روغن با فشار، کابین و پیستون را به طرف بالا به حرکت در می آورد.

زمانی که کابین به طبقه ی مورد نظر رسید، سیستم کنترل به موتور علامتی برای قطع شدن پمپاژ روغن می دهد. همچنین برای پایین آمدن کابین، سیستم کنترل به دریچه فرمان علامت می دهد که باز شود و سنگيني کابين موجب فشار آوردن پیستون به جک شده و روغن از دریچه به مخزن باز می گردد. در زمان توقف، سیستم کنترل دستور بسته شدن دریچه را صادر می کند.

آسانسور هیدرولیک به طور معمول در ظرفیت های بالا و همچنین طول مسیر پایین مورد استفاده قرار می گیرند. موتورخانه ی آسانسور هیدرولیک برای جلوگیری از بالا رفتن دمای روغن بایستی به سیستم تهویه و همچنین پوشش عایق (برای نگهداری جریان روغن در صورت نشت) مجهز باشد. سیستم آسانسور هیدرولیک به دو دسته ی جک مستقیم و جک غیر مستقیم تقسیم می شود:

آسانسور هیدرولیک

جک مستقیم

برای جابجایی کابین، جک هیدرولیک بدون واسطه به یوک کابین متصل است، همچنین این جک باید دارای شیر اطمینان مخصوص به نام شیر هیدرولیک رپچر باشد. سیستم جک مستقیم آسانسور هیدرولیک شامل سیستم های مرکزی و سیستم های کناری می باشد که در شکل زیر بخوبی نشان داده شده است.

جک غیر مستقیم

در سیستم جک غیر مستقیم آسانسور هیدرولیک، جابه جایی کابین به وسیله ی سیم بکسل یا زنجیر متصل شده به یوک یا کاراسلینگ کابین انجام می گیرد. این سیستم شامل سیستم های کناری و مرکزی می باشد. در این سیستم روی جک هیدرولیک یک عدد فلکه هرزگرد نصب می شود که سیم بکسل آن از یک طرف در پیت چاهک پایین به زمین متصل شده و از طرف دیگر به کاراسلینگ کابین وصل می گردد. سیستم تعلیق این مدل 1:2 (یک به دو) می باشد که سرعت کابین دو برابر سرعت حرکت جک هیدرولیک است.

اجزای تشکیل دهنده ی آسانسور هیدرولیک

 • تابلو فرمان
 • سنسور حرارتی
 • موتور هیدرولیک
 • ترموستات روغن
 • فریم کابین (یوک یا کاراسلینگ)
 • شیر اضطراری برقی
 • شیر هیدرولیک
 • جک هیدرولیک
 • پمپ هیدرولیک

مزایای استفاده از آسانسور هیدرولیک

 • از ضریب ایمنی بالایی برخوردار است.
 • نیاز به موتورخانه ندارد.
 • چاه آسانسور می تواند بدون سقف باشد. (از لحاظ معماری دارای اهمیت است)
 • فضای کمتری را نسبت به آسانسور کششی اشغال می کند. (به دلیل حذف شدن قاب وزنه، کابین بزرگتری قابل طراحی است)
 • از نیروی جاذبه ی زمین برای پایین آمدن آسانسور هیدرولیک استفاده می شود. در نتیجه مصرف انرژی در زمان پایین آمدن نزدیک به صفر شده و سرعت آسانسور در حین پایین آمدن افزایش می یابد.
 • می توان از شیشه در سه وجه کابین آسانسور (به دلیل حذف قاب وزنه تعادل) استفاده نمود.
 • آسانسور هیدرولیک را میتوان هم با برق تکفاز و سه فاز راه اندازی کرد.
 • قطع برق، آسانسور هیدرولیک را از حرکت باز نمی دارد.

نحوه ی قرار گیری جک هیدرولیک

1- جک هیدرولیک با عملکرد کناری یا (INDIRECT)

این جک های هیدرولیک به دو صورت به کابین متصل می شوند:

جک مستقیم:

جک هیدرولیک در کنار کابین و درون چاه آسانسور قرار می گیرد. میزان ارتفاع در این نمونه 3.5 متر (اندازه طول پیستون) می باشد. کابین نیروی جانبی بر ریل ها و ساختمان وارد می آورد. به دلیل بالا بودن میزان وزن ایجاد شده روی پایه، از این روش برای بارهای سبک استفاده می کنند.

جک غیرمستقیم:

در این حالت، نحوه قرارگیری جک هیدرولیک مانند حالت مستقیم می باشد، با این تفاوت که جک و کابین به وسیله ی یک سیم بکسل و یا فلکه هرزگرد و زنجیر با هم در ارتباط هستند. در این روش نیاز به سیستم کنترل سرعت (گاورنر) و ترمز ایمنی (به علت به وجود آمدن نسبت 2 به 1 در هنگام حرکت کابین و جک هیدرولیک) است.

این روش دارای مزایا و معایبی است، از مزایای آن می توان به هزینه های کمتر و عدم نشت روغن ریزی اشاره نمود و همچنین از معایب آن می توان به فضای بیش تر عمق چاهک، فضای بیش تر بالاسری و بزرگ تر شدن ابعاد چاه اشاره نمود.

2- جک هیدرولیک با عملکرد مستقیم یا (DIRECT CENTRAL)

نصب این سیستم آسان می باشد. یک چاه در کف چاهک آسانسور به ارتفاع طول جک جهت قرار گیری جک هیدرولیک نیاز داریم. در این سیستم جک هیدرولیک به صورت مستقیم به کابین آسانسور متصل می شود. در این روش می توانیم از اندازه های مختلف کابین و با مقادیر مختلف ظرفیت بار استفاده نماییم.

برای بهینه سازی فضای چاه طریقه ی قرارگیری جک هیدرولیک مرکزی حائز اهمیت می باشد زیرا وزنه ی تعادل و سیلندر در کنار کابین آسانسور قرار نمی گیرند.

معایب این روش به شرح ذیل است:

حداکثر طول مسیر آسانسور تا ارتفاع 18 متر، ساختمان 5 طبقه،  می باشد. (به دلیل ناپایداری تعادل جک هیدرولیک و خطر کمانش)

 • هزینه های اولیه راه اندازی این نوع از آسانسور هیدرولیک زیاد است. (در سیستم های هیدرولیک راندمان پایین است و به همین دلیل از موتور با توان بالا استفاده می کنیم).
 • ناممکن بودن حفر چاه. (مواقعی که سنگ یا آب در زیر زمین ایجاد مشکل کنند)
 • احتمال نشت روغن به درون لوله PVC وجود دارد. (مخصوصاً در مناطق زلزله خیز)
 • هزینه های بالای حفره چاه (برای نصب جک هیدرولیک در داخل زمین)
 • محدودیت هایی برای بازرسی از جک هیدرولیک وجود دارد.

سیلندرهای دوقلو

برای ظرفیت های بالای دو تن در آسانسورهای هیدرولیک، مانند خودروبر هیدرولیک، (به شرط داشتن فضای کافی) از دو جک هیدرولیک استفاده می کنیم. ترکیب سیلندرهای دو قلو به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم عمل می کنند.

حالت مستقیم

سیلندر و جک هیدرولیک در دو سمت کابین آسانسور قرار می گیرند که موجب حمل آسان بارهای سنگین در مقایسه با آسانسورهای تک سیلندر می شوند.

حالت غیر مستقیم

عملکرد در این حالت همانند حالت قبل می باشد با این تفاوت که کابین آسانسور برای اتصال به جک هیدرولیک، به زنجیر و فلکه یا سیم بکسل نیازمند می باشد. در این روش جابه جایی کابین، نسبت 2 به 1 را برای جابه جایی جک هیدرولیک به وجود می آورد. از جک های تک مرحله یا همان تک Stage در آسانسورهای با ارتفاع کم استفاده می کنند. گاورنر و ترمز ایمنی جزء نیازهای سیستم های دوقلوی غیرمستقیم می باشد.

برای جلوگیری از نامتعادل شدن کابین آسانسور در حال حرکت، باید جک ها به صورت متوازن با سرعت یکسان کار کنند به همین دلیل از یک تقسیم کننده (Divider)، برای متعادل شدن جریان روغن، در درون چاهک استفاده می شود.

سیلندر هیدرولیک

سیلندرها را از لوله های فولادی می سازند که باید در برابر خوردگی ها (به علت وجود رطوبت محیط) و همچنین در مقابل فشارهایی که بر آن وارد می شود از خود مقاومت نشان دهند. سطح داخلی سیلندرها صیقلی و بسیار صاف می باشد. طول سیلندر ها به آسانی قابل تغییر نمی باشد. برای نگهداری روغن در بالای سیلندر، کاسه ی نمدی یا یک برآمدگی وجود دارد که این برآمدگی با نیروی عمل کننده و صفحه ی نگهدارنده بر روی سیلندر جفت می شود.

جک و سیلندر هیدرولیک شرکت بهسواران صنعت مبین تماماً از شفت وارداتی کشور رومانی و با روکش کروم می باشند. روکش کروم باعث جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی در سیلندر شده و برای مناطق شرجی مانند استان های مازندران و گلستان و … بسیار مناسب می باشند.

نکات حائز اهمیت در ساخت سیلندر

هنگام ساخت مجموعه سیلندر (به علت دشوار بودن تغییرات در طول سیلندر) اطمینان کافی از اندازه های ساختمان، خصوصاً اندازه کف اولین توقف تا کف آخرین توقف آسانسور هیدرولیک، الزامی است. هرگونه تغییرات جزئی در  ابعاد ساختمان بدون هماهنگی سازنده آسانسور مسبب به وجود آمدن عواقب جبران ناپذیری خواهد بود. تغییرات جزئی در ابعاد ساختمان ممکن است باعث تغییر کامل سیلندر و جک هیدرولیک گردد.

جک و پیستون هیدرولیک

پیستون، استوانه ای است که جنس آن از فولاد یا مواد مستحکم می باشد و از یک لایه کروم برای افزایش طول عمر آن استفاده می شود که این کار به علت هزینه های زیاد، ضروری نیست. طول پیستون ها را نمی توان به راحتی تغییر داد. طول پیستون در روش مستقیم برابر با مجموع میزان جابه جایی با قسمت اضافی حرکت در بالا و پایین آسانسور می باشد و همچنین در روش غیرمستقیم برابر است با طول مسیر حرکت کابین تقسیم بر تعداد مرحله جک (Stage)

پیستون درون سیلندر می باشد و قسمت تحتانی آن به کابین متصل شده و با فشار روغن جابه جا می شود که با این عمل کابین آسانسور نیز جابه جا خواهد شد. پیستون ها از چندین قسمت مختلف تشکیل شده اند که با روش های مختلفی می توان آنها را به هم متصل کرد. معیارهای اتصال، نیروی مکانیکی و دقت در روش و نحوه نصب پیستون می باشد.

برای کارایی صحیح و مناسب پیستون ها، از یک لایه ی نازک روغن (برای پوشش دهی پیستون) استفاده می شود. افزایش ضخامت لایه ی روغن بر روی پیستون مشکل ساز می گردد.

برای جلوگیری از برخورد آسانسور با ساختمان (در اثر خارج شدن پیستون از درون سیلندر) باید در قسمت تحتانی پیستون، مهاری وجود داشته باشد و برای هدایت پیستون درون مهار از فویل استفاده می شود. برای محافظت از مهارها در برابر آسیب های ایجاد شده توسط ذرات گرد و غبار، از یک رینگ متحرک استفاده می شود.

در آسانسورهای هیدرولیک از جک بغل (به دو روش مستقیم و غیر مستقیم) و همچنین از چند Stage برای ظرفیت های بالا و مسیر حرکت بیش تر از 20 متر استفاده می کنند و همچنین از جک هیدرولیک از بغل و جک مستقیم (از زیر) با یک Stage برای ظرفیت های کمتر از 30 تن استفاده می کنند. با شل شدن سیم بکسل یا خارج شدن آنها از فلکه (در آسانسورهای هیدرولیکی غیر مستقیم) با قطع کردن برق، موتور پمپ هیدرولیک و همچنین شیرهای کنترل را از مدار خارج می کنند.

آسانسور هیدرولیک

پاوریونیت هیدرولیک:

پاوریونیت هیدرولیک واحد ایجاد فشار در آسانسور هیدرولیک بوده و وظیفه آن تولید فشار بواسطه موتور و پمپ هیدرولیک و انتقال آن توسط شلنگ هیدرولیک به جک هیدرولیک است.

پاوریونیت هیدرولیک عموماً از بخش های زیر تشکیل شده است:

1- موتور هیدرولیک 2- فشارسنج 3- شیر هیدرولیک 4- درپوش باک 5- گیج روغن 6- مخزن روغن 7- فیلتر مکش 8- پمپ هیدرولیک 9- اتصالات رابط

لازم به ذکر است با توجه به نیاز مشتری قطعات تکمیلی دیگر از جمله فلوکنترل هیدرولیک ، قفل کن یا پیلوت چک ولو، کانتر بالانس هیدرولیک ، فلودیوایدر هیدرولیک ، پرشر سوئیچ ، شیر هیدرولیک پروپورشنال ، شیر های سروو و دیگر قطعات هیدرولیک روی پاورپونیت های شرکت قابل نصب است.

آسانسور هیدرولیک

پاوریونیت ها اساساً به دو نوع تقسیم می شوند: 1-تک سرعته 2-دو سرعته

پاوریونیت هیدرولیک تک سرعته در بالابر هیدرولیک، بالابر کارگاهی، بالابر غذابر و … استفاده می گردد. این پاوریونیت ها قابلیت کارکرد با برق تک فاز و سه فاز را دارند و سرعت حرکتی آنها از 0/2 متر بر ثانیه تجاوز نمی کند.

پاوریونیت دو سرعته معمولاً در آسانسور  هیدرولیک استفاده می شود و حرکت و توقف نرم و بدون شوک و صدای کم از خصوصیات این پاورپونیت می باشد. پاوریونیت دو سرعته بیشتر در آپارتمان ها، بیمارستان ها، خودرو بر هیدرولیک، آسانسور خانگی (Home Lift) استفاده می گردد. سرعت حرکتی این پاوریونیت از 0/2 الی  0/6 متر بر ثانیه می باشد.

با توجه به کاربری و نیاز مشتری نحوه طراحی پاوریونیت هیدرولیک نیز متفاوت است:
1- موتور هیدرولیک روی مخزن بصورت عمودی قرار دارد: (متداول ترین حالت طراحی)

2- موتور هیدرولیک روی مخزن بصورت افقی قرار دارد:

3- موتور هیدرولیک بصورت افقی زیر مخزن قرار دارد:

4- موتور هیدرولیک بصورت افقی کنار مخزن قرار دارد:

تمامی قطعات بکار رفته در پاوریونیت های هیدرولیک شرکت بهسواران عمدتاً از محصولات وارداتی اروپایی و بهترین قطعات مرغوب  بازار ساخته و تولید می شوند. موتور المو ساخت ایتالیا، پمپ ستیما ساخت ایتالیا، شیر هیدرولیک بلین ساخت آلمان و .. نمونه ای از قطعات بکار رفته در پاوریونیت های هیدرولیک شرکت فراز کاسپین هستند.


در صورت نیاز به مشاوره در خصوص آسانسورهای هیدرولیک، جک هیدرولیک و پاوریونیت هیدرولیک میتوانید از بخش تماس با ما، و یا تلفن 66690925-021 با متخصصان و کارشناسان ما در ارتباط باشید.


آسانسور, آسانسور ارزان قیمت, آسانسور استاندارد, آسانسور ایرانی, آسانسور بالابر, آسانسور بدون موتورخانه, آسانسور تهران, آسانسور تک فاز, آسانسور تک نفره, آسانسور تک نفره خانگی، آسانسور جک هیدرولیکی, آسانسور جکی, آسانسور خانگی, آسانسور خانگی ارزان, آسانسور خانگی تک نفره, آسانسور خانگی دوبلکس, آسانسور خانگی, آسانسور خانگی هیدرولیک, آسانسور خانگی پیچی, آسانسور خانگی کوچک, آسانسور خانگی کوچک قیمت, آسانسور دو درب, آسانسور دو نفره, آسانسور دوبلکس, آسانسور ساخت ایران, آسانسور ساختمان, آسانسور ساختمانی, آسانسور سازی, آسانسور شیشه ای, آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان, آسانسور شیشه ای دو نفره, آسانسور شیشه ای قیمت, آسانسور شیشه ای نما, آسانسور شیشه ای ویلا, آسانسور شیشه ای کوچک, آسانسور شیشه ای گرد، آسانسور شیک, آسانسور صنعتی, آسانسور ضد آب, آسانسور ضد انفجار, آسانسور ضد حریق, آسانسور ضد سرقت, آسانسور ضد سقوط, آسانسور لاکچری, آسانسور لمسی، آسانسور ماشین بر, آسانسور ماشین پارکینگ, آسانسور مغناطیسی, آسانسور هیدرولیک, آسانسور هیدرولیک، آسانسور هیدرولیک جک بغل, آسانسور هیدرولیک جک مستقیم, آسانسور هیدرولیک شیشه ای, آسانسور هیدرولیک قیمت, آسانسور هیدرولیک چیست, آسانسور هیدرولیک یا کششی, آسانسور هیدرولیکی, آسانسور هیدرولیکی بهتر است یا کششی, آسانسور هیدرولیکی جک از بغل, آسانسور هیدرولیکی جک بغل, آسانسور هیدرولیکی خانگی قیمت, آسانسور هیدرولیکی دو نفره, آسانسور هیدرولیکی قیمت, آسانسور هیدرولیکی چگونه کار میکند, آسانسور هیدرولیکی چیست, آسانسور و بالابر, آسانسور و پله برقی, آسانسور ویلچر بر, آسانسور وینچی, آسانسور پار, آسانسور پارس, آسانسور پانوراما, آسانسور پانوراما چیست, آسانسور پله ای, آسانسور پنوماتیک, آسانسور پیچی, آسانسور چرخ دنده ای, آسانسور چطور کار میکند, آسانسور چگونه سقوط میکند, آسانسور چیست, آسانسور چیست, آسانسور کارگاهی, آسانسور کرونا, آسانسور کششی, آسانسور کوهلر, آسانسور کوچک, آسانسور گرانش معکوس, آسانسور گرد, آسانسور گرد شیشه ای, آسانسور بهسواران, آسانسور گيرلس, آسانسور گیربکسی, آسانسور گیرلس چیست, آسانسور یا بالابر, آسانسور یا پله، آسانسور یعنی چه, آسانسور یک طبقه, آسانسور یک نفره, ارزانترین آسانسور خانگی, اسانسور خانگی هیدرولیکی, اسانسور هیدرولیک جک از بغل, قیمت آسانسور خانگی هوم لیفت, قیمت آسانسور شیشه ای گرد, قیمت آسانسور هیدرولیک ایرانی, قیمت آسانسور هیدرولیک ویتور, قیمت آسانسور هیدرولیکی کوچک, قیمت ژنراتور آسانسور, لیست قیمت جک هیدرولیک اسانسور, موتور آسانسور بهران 6.1, موتور آسانسور بهران لیفت, موتور آسانسور بهران ۷.۳, نصب آسانسور هیدرولیک خانگی, نمای شیشه ای آسانسور

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت
Call Now Buttonتماس با مدیریت
We would like to show you notifications for the latest news and updates.
ردکردن
اعلان ها را مجاز کنید