ELEVATOR
آسانسور هیدرولیک
ژانویه 1, 2021
موتور آسانسور
موتور آسانسور
ژانویه 1, 2021

اگر می خواهید جک آسانسور هیدرولیکی را بهتر بشناسید در ادامه با ما همراه باشید. در ابتدا بهتر است تا شما را با اجزاء اصلی آسانسور هیدرولیک آشنا کنیم.

اجزاء اصلی آسانسور هیدرولیک

۱ – جک هیدرولیکی

۲ – پاوریونیت

۳ – شلنگ یا لوله فلزی

۴ – پایه جک

۵ – روغن

در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع جک هیدرولیک آسانسور و نحوه انتخاب و نصب درست جک هیدرولیکی آشنا کنیم. جک آسانسور هیدرولیکی یکی از مهم ترین اجزای اصلی این نوع آسانسور می باشد. در واقع این جک ها هستند که نیروی هیدرولیک یا سیال روغن را به نیروی مکانیکی تبدیل می کنند و چون تعویض یا تعمیر جک ها پس از نصب در چاهک آسانسور کار بسیار دشواری است بهتر استاز همان ابتدا جک انتخاب شده دارای کیفیت و شرایط استاندارد را دارا باشد.

جک-هیدرولیک-آسانسور

اجزاء جک آسانسور هیدرولیکی

جک هیدرولیک آسانسور از یک سیلندر و پیستون تشکیل شده اند ؛ سیلندر محفظه ای است محکم و مقاوم که قسمت بیرونی آن می بایست در برابر خوردگی و رطوبت و فشار های وارده محکم و مقاوم باشد و قسمت درونی آن می بایست صاف و صیقلی باشد که پیستون درون آن جای می گیرد و در داخل آن حرکت می کند. برای آسانسورهای با ظرفیت ۳۰ تن از جک مستقیم استفاده می شود و برای ظرفیت بیش از ۳۰ تن از جک های غیر مستقیم و چند مرحله ای (stage) می شود که طول هر مرحله هفت متر می باشد و تا ارتفاع حداکثر ۲۸ متر را می توان از آن ها استفاده کرد. به استوانه ای که درون سیلندر و با کم یا زیاد شدن فشار روغن در رفت و آمد است پیستون گویند، به دلیل آنکه دو نوع بار استاتیک و دینامیکی  روی آن وجود دارد بنابراین پیستون ها باید بسیار مقاوم و محکم باشند.

جک-هیدرولیک-آسانسور

طریقه خواندن اطلاعات جک هیدرولیک آسانسور

عدد سوم × عدد دوم × عدد اول

مثلا : ۴۰۰ × ۷ × ۱۲۰

عدد اول : قطر پیستون ، عدد دوم ضخامت گوشته درونی پیستون ، عدد سوم طول جک هیدرولیکی

انواع جک آسانسور هیدرولیکی

  • جک غیر مستقیم
  • جک مستقیم

جک هیدرولیک آسانسور غیر مستقیم

این نوع جک، کابین را به وسیله سیم بکسل یا زنجیر متصل شده به یوک یا کاراسلینک حرکت می دهد. فلکه هرزگردی روی جک نصب می شود و سیم بکسل روی آن از طرفی به چاهک وصل می شود و از طرف دیگر به کاراسلینک متصل می شود.

این جک دو تکه است و یک به دو(۱:۲) می باشد ، عدد داخل پرانتز به این معناست کهبه ازای باز شدن یک متر جک، کابین دو متر جابه جا می شود

دوبل غیر مستقیم

جک آسانسور هیدرولیکی مستقیم

این جک ها یک به یک (۱:۱)  هستند و یعنی به ازای یک متر باز شدن جک ، کابین ۱ متر جا به جا می شود.  جک هیدرولیک آسانسور مستقیم به یوک کابین متصل اند و دارای سیستم ها کناری و یا مرکزی می باشند.

مستقیم از زیر

این نوع جک دارای سه نوع مرحله می باشد

  • یعنی تک مرحله ای (یک تکه – دو تکه)
  • دو مرحله ای (تلسکوپی)
  • سه مرحله ای (تلسکوپی)

مستقیم از کنار

  • تک مرحله ای (یک تکه – دو تکه)
  • دو مرحله ای (تلسکوپی)
  • سه مرحله ای (تلسکوپی)
جک-هیدرولیک-تلسکوپی-چند-مرحله-جک-مستقیم

جک-هیدرولیک-تلسکوپی-چند-مرحله-جک-مستقیم

نکته مهم :  یک متر بر ثانیه بودن آسانسور هیدرولیک بعلت لختی روغن درون جک آسانسور هیدرولیکی هستش و سرعت آن نمی تواند بیشتر ازین باشد . شاید با خواندن اطلاعات بالا برایتان سوال پیش بیاید که چه زمانی از جک های مستقیم و چه زمانی از جک های غیر مستقیم باید استفاده کرد؟ جک های مستقیم  تا ۲۱ متر را پوشش می دهند و این مقدار در جک تلسکوپی تک مرحله ای ۷ متر، جک تلسکوپی دو مرحله ای ۱۴ متر و در جک تلسکوپی سه مرحله ای به ۲۱ متر هم می رسد. اگر ارتفاع محل نصب آسانسور بیشتر از ۲۱ متر شد می بایست از جک های غیر مستقیم استفاده کرد.

نکته مهم : یک متر بر ثانیه بودن آسانسور هیدرولیک بعلت لختی روغن درون جک آسانسور هیدرولیکی هستش و سرعت آن نمی تواند بیشتر ازین باشد . شاید با خواندن اطلاعات بالا برایتان سوال پیش بیاید که چه زمانی از جک های مستقیم و چه زمانی از جک های غیر مستقیم باید استفاده کرد؟ جک های مستقیم تا ۲۱ متر را پوشش می دهند و این مقدار در جک تلسکوپی تک مرحله ای ۷ متر، جک تلسکوپی دو مرحله ای ۱۴ متر و در جک تلسکوپی سه مرحله ای به ۲۱ متر هم می رسد. اگر ارتفاع محل نصب آسانسور بیشتر از ۲۱ متر شد می بایست از جک های غیر مستقیم استفاده کرد.

نحوه نصب جک ها به دو صورت انجام می شود

  • جک هیدرولیک با عملکرد کناری (Indirect)
  • جک هیدرولیک با عملکرد مستقیم (direct central)

طریقه نصب جک با عملکرد کناری ؛ جک ها به صورت مستقیم یا غیر مستقیم نصب می شوند. در حالت مستقیم که برای بارهای سبک استفاده می شود ، جک هیدرولیک در کنار کابین و درون چاه آسانسور نصب می شود و ارتفاع جک به ۳٫۵ متر می رسد که این مقدار اندازه طول پیستون می باشد. طریقه نصب جک غیر مستقیم بدین صورت است که فلکه هرزگرد یا سیم بکسل رابط بین جک و کابین است. در این روش به دلیل سیستم دو به یک شدن آسانسور نیاز داریم که گاورنر و ترمز ایمنی داشته باشیم. البته این روش معایب و مزایایی هم دارد به طور مثال بزرگ تر شدن ابعاد چاه و پر شدن فضای بالاسری عیب های این نصب هستند و مزایای آن نیز هزینه کمتر و عدم نشت روغن اشاره کرد.

طریقه نصب جک آسانسور هیدرولیکی با عملکرد مستقیم

آسان ترین نصب در بین جک ها برای این نوع نصب می باشد زیرا تنها چیزی که مورد نیاز است این است که در کف چاهک یک چاه حفر کنید به عمق طول جک، جهت قرار دادن جک هیدرولیک درون آن و جک هیدرولیک مستقیم به کابین متصل می شود . در این روش محل قرار گیری جک بسیار مهم است زیرا وزنه تعادل یا جک کنار کابین آسانسور قرار نمی گیرند . یکی از عیب های این سیستم این است که شما اگر نتوانید چاه حفر کنید دیگر به هیچ عنوان ازین روش نمی توانید استفاده کنید .

نکته بسیار مهم: یکی از ویژگی های این سیستم آنست که شما می توانید فضای چاه آسانسور را کمتر بگیرید و این در جایی که زمین بسیار گران می باشد می تواند چندین متر به هر واحد ساختمان اضافه کند بنابراین شاید هزینه اولیه برای نصب و راه اندازی آسانسور هیدرولیک نسبت به آسانسور کششی بیشتر باشد اما کسب در آمد از متراژ اضافه شده به هر واحد مسکونی را می بایست در نظر گرفت.


برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش قطعات آسانسور از 0 تا 100  با شماره 02166690925 و یا 09124796723 تماس بگیرید.


آسانسور, آسانسور ارزان قیمت, آسانسور استاندارد, آسانسور ایرانی, آسانسور بالابر, آسانسور بدون موتورخانه, آسانسور تهران, آسانسور تک فاز, آسانسور تک نفره, آسانسور تک نفره خانگی، آسانسور جک هیدرولیکی, آسانسور جکی, آسانسور خانگی, آسانسور خانگی ارزان, آسانسور خانگی تک نفره, آسانسور خانگی دوبلکس, آسانسور خانگی, آسانسور خانگی هیدرولیک, آسانسور خانگی پیچی, آسانسور خانگی کوچک, آسانسور خانگی کوچک قیمت, آسانسور دو درب, آسانسور دو نفره, آسانسور دوبلکس, آسانسور ساخت ایران, آسانسور ساختمان, آسانسور ساختمانی, آسانسور سازی, آسانسور شیشه ای, آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان, آسانسور شیشه ای دو نفره, آسانسور شیشه ای قیمت, آسانسور شیشه ای نما, آسانسور شیشه ای ویلا, آسانسور شیشه ای کوچک, آسانسور شیشه ای گرد، آسانسور شیک, آسانسور صنعتی, آسانسور ضد آب, آسانسور ضد انفجار, آسانسور ضد حریق, آسانسور ضد سرقت, آسانسور ضد سقوط, آسانسور لاکچری, آسانسور لمسی، آسانسور ماشین بر, آسانسور ماشین پارکینگ, آسانسور مغناطیسی, آسانسور هیدرولیک, آسانسور هیدرولیک، آسانسور هیدرولیک جک بغل, آسانسور هیدرولیک جک مستقیم, آسانسور هیدرولیک شیشه ای, آسانسور هیدرولیک قیمت, آسانسور هیدرولیک چیست, آسانسور هیدرولیک یا کششی, آسانسور هیدرولیکی, آسانسور هیدرولیکی بهتر است یا کششی, آسانسور هیدرولیکی جک از بغل, آسانسور هیدرولیکی جک بغل, آسانسور هیدرولیکی خانگی قیمت, آسانسور هیدرولیکی دو نفره, آسانسور هیدرولیکی قیمت, آسانسور هیدرولیکی چگونه کار میکند, آسانسور هیدرولیکی چیست, آسانسور و بالابر, آسانسور و پله برقی, آسانسور ویلچر بر, آسانسور وینچی, آسانسور پار, آسانسور پارس, آسانسور پانوراما, آسانسور پانوراما چیست, آسانسور پله ای, آسانسور پنوماتیک, آسانسور پیچی, آسانسور چرخ دنده ای, آسانسور چطور کار میکند, آسانسور چگونه سقوط میکند, آسانسور چیست, آسانسور چیست, آسانسور کارگاهی, آسانسور کرونا, آسانسور کششی, آسانسور کوهلر, آسانسور کوچک, آسانسور گرانش معکوس, آسانسور گرد, آسانسور گرد شیشه ای, آسانسور بهسواران, آسانسور گيرلس, آسانسور گیربکسی, آسانسور گیرلس چیست, آسانسور یا بالابر, آسانسور یا پله، آسانسور یعنی چه, آسانسور یک طبقه, آسانسور یک نفره, ارزانترین آسانسور خانگی, اسانسور خانگی هیدرولیکی, اسانسور هیدرولیک جک از بغل, قیمت آسانسور خانگی هوم لیفت, قیمت آسانسور شیشه ای گرد, قیمت آسانسور هیدرولیک ایرانی, قیمت آسانسور هیدرولیک ویتور, قیمت آسانسور هیدرولیکی کوچک, قیمت ژنراتور آسانسور, لیست قیمت جک هیدرولیک اسانسور, موتور آسانسور بهران 6.1, موتور آسانسور بهران لیفت, موتور آسانسور بهران ۷.۳, نصب آسانسور هیدرولیک خانگی, نمای شیشه ای آسانسور

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت
Call Now Buttonتماس با مدیریت
We would like to show you notifications for the latest news and updates.
ردکردن
اعلان ها را مجاز کنید